Çok sayıda Koreli haber kaynağı Meta ortaklığının şirketler arasındaki “sinerji” eksikliği nedeniyle tamamen bozulduğunu bildirirken LG anlaşmayı feshettiğini reddetti. LG, “LG Electronics, Şubat ayında Meta ile kurduğu XR ortaklığını sürdürüyor ancak hızını kontrol ediyor” dedi. bir açıklama Kore JoongAng Günlük.

İşbirliğinin ürünleri, Meta’nın özelliklerini bir araya getirecek Ufuk Dünyaları LG’nin TV iş koluna ait içerik ve hizmet yeteneklerine sahip karma gerçeklik platformunun gelecek yıl piyasaya çıkması bekleniyordu. Meta’nın geniş dil modelleri sayesinde cihaz içi yapay zeka entegrasyonu potansiyeli de araştırılıyordu.

Projede olup bitenlerle ilgili kafa karışıklığına ek olarak, Seul Ekonomik Günlük raporlar işbirliğinin halen devam ettiğini ancak şu anda muhtemelen 2027 çıkış tarihini hedeflediklerini söyledi. Bu arada, LG’nin Meta’dan ayrıldığını bildiren yayınların birçoğu, bunun yerine Amazon Prime’ın güçlü akış içeriği kütüphanesinden ve 200 milyon aboneden yararlanacak yeni bir XR kulaklık ortaklığı peşinde olduğunu iddia ediyor.

Mevcut kulaklık projesinin geleceğini netleştirmek için LG ve Meta ile iletişime geçtik.

Meta’nın Reality Labs programının Haziran 2022’den bu yana her ay bir milyar dolar kaybettiği bildirildi

Bu potansiyel ilişki çöküşü, Meta’nın AR ve VR işlerinin para kaybetmesini engellemeye çalıştığı bir dönemde ortaya çıkıyor. GamesIndustry.biz raporlama Geçtiğimiz ay Reality Labs’in Haziran 2022’den bu yana her ay bir milyar dolar yaktığı söylendi. Ancak Meta, bu kayıpların şirketin “devam eden ürün geliştirme çabaları” nedeniyle yıldan yıla “anlamlı” şekilde artmasını beklediğini açıklayarak caydırılmış gibi görünmüyor. ve ekosistemimizi daha da ölçeklendirecek yatırımlarımız var.”

Bu arada, daha geniş VR / AR ürün endüstrisi de tüketicilerin ilgisinin azalmasıyla mücadele ediyor. Sony’nin bildirildiğine göre PSVR 2 kulaklığının üretimi durduruldu Satılmayan stokların birikmiş olması ve Apple’ın Vision Pro kulaklığının yavaş yavaş benimsenmesi nedeniyle bazı Apple mağazalarında haftada iki adet kadar az ürün satışı görüldü. buna göre Bloomberg.genel-2