Suudi Arabistan’ın hızla büyüyen eğlence sektörü bu hafta yüksek profilli yeni bir film şirketini bünyesine kattı.

3SIX9 Studios, bu hafta Cannes Film Festivali’nde Suudi Şeyh tarafından açıldı Muhammed El KhereijiYıllardır Hollywood filmlerine yatırım yapan ve başkanlık görevini üstlenecek olan; Daya Fernándezkimlerle çalıştı Tom Cruise ve CEO olacak; Inga V. Smithbaşkan olacak eski bir Paramount yöneticisi; Ve Amaury NolascoTV dizileriyle tanınan bir aktör/yapımcı Hapishaneden kaçış.

Dörtlü Pazartesi günü yayınlanan bir bildiride, şirketin finans, üretim ve iş dünyasındaki önemli Suudi liderleri ve önde gelen Yellow Camel Productions ile stratejik ortaklıklar kurarak “Hollywood-Suudi eğlence işbirliğinde yeni bir çağ” başlatmaya çalışacağını söyledi. Suudi Arabistanlı yapım şirketi yeni yapımları destekleyecek.

Şirkete göre halihazırda üzerinde çalışılan projeler arasında şunlar yer alıyor: Tavşan Koşusutarafından yazılan hızlı tempolu bir aksiyon komedisi. Jayson Rothwell2024 sonbaharında Suudi Arabistan’da çekimler; İskoçya Yankikomedinin çağdaş bir yeniden tasavvuru Sherlock Holmes ile Mitch KlebanoffAmerika Birleşik Devletleri ve Suudi Arabistan’da çekimler; Devriye gezmeksürükleyici bir aksiyon-korku filmi Yırtıcı; Ve Çok Uzun Gece Yok: Çift Debriyajtarafından yaratılan bir TV dizisi Ilya Naishuller Ve Will Stewart.sinema-2