artık resmileşti.

İncelememizin tamamı yakında yayınlanacak olsa da, şimdiden size 8a’nın muhtemelen en kapsamlı model olacağını söyleyebilirim. orta sınıf telefon para 2024’ün ilk yarısında, hatta belki yıl sonuna kadar satın alabilir.

700 $ fiyatla piyasaya sürülen uygun, birinci sınıf bir amiral gemisi telefonudur.

Ancak mesele şu ki, “uygun” amiral gemisi Piksel 8 artık 700 dolar değil – en azından alışveriş yaparsanız. Ve bu bana şunu düşündürüyor: Piksel 8a Google’ın son 500 dolarlık pikseli olabilir/olmalı.

Adil olmak gerekirse, geçen sene “Pixel 7a vs Pixel 7” bağlamında bundan bahsetmiştim ama bu sefer Piksel 8a ve vanilya Piksel 8 daha da benzer, ancak yeni bir telefon satın almak isteyenler için büyük bir kafa karışıklığına neden olacak kadar farklılar. Piksel 8 Ve Piksel 8a şimdi aynı 120Hz OLED ekranı 2000 nit en yüksek parlaklıkla paylaşıyor gibi görünüyor, bu da orta sınıf için harika bir haber. İkisi de hemen hemen aynı pil boyutuna sahip.

Ama daha da önemlisi, Piksel 8a nihayet tıpkı amiral gemisinde olduğu gibi 256 GB’lık bir depolama seçeneği sunuyor Piksel 8 (ancak yalnızca 256GB’ı alabilirsiniz) Piksel 8a siyah içinde).

Üstelik hem Piksel 8a Ve Piksel 8 7 yıllık yazılım desteği vaadiyle geliyoruz. Ve hepsinden önemlisi, 500 dolar Piksel 8a en iyi yapay zeka özelliklerini alır Piksel 8 zaten.

Görünüşte aynı görünseler bile Pixel 8, Pixel 8a’dan daha iyi bir telefon

Ancak bu benzerliklerin yanı sıra vanilya Piksel 8 hala ikisi arasındaki en premium telefon ve orta seviye telefona göre pek çok iyileştirme sunuyor.

  • Piksel 8 üzerinde cam vs plastik var Piksel 8a
  • Piksel 8 Biraz daha kapsamlı bir IP68 suya/toza dayanıklılıkla birlikte gelir (IP67’ye kıyasla) Piksel 8a)
  • Ekran teknolojisi aynı görünse de Piksel 8 gözle görülür derecede daha ince ekran çerçevelerine sahiptir, bu da onu daha kompakt ve birinci sınıf kılar
  • Birincil kamera Piksel 8 daha büyük bir sensöre sahiptir; ultra geniş kamera, makro fotoğrafçılık için otomatik odaklama özelliğine sahiptir; ve selfie kamerası 4K 60 fps çekim yapabilir (buna karşılık, kamerada 4K 30 fps’ye kadar) Piksel 8)
  • Piksel 8 göre daha hızlı kablolu ve kablosuz şarja sahiptir. Piksel 8ave Ters Kablosuz Şarj özelliği sunar (kulaklıklarınızı telefonun arkasında şarj etmek için)

Gördüğünüz gibi, aralarında epeyce “kaputun altında” farklar var. Piksel 8 Ve Piksel 8a Bu, Vanilla Pixel’i gerçekte olduğu gibi “uygun amiral gemisi” telefon haline getiriyor.

İkisi arasındaki görsel fark da vanilyayı ortaya çıkarmaya yetiyor. Piksel 8 kesin kazanan; ince çerçeveleri sayesinde birinci sınıf bir telefona benziyor. Öte yandan, Piksel 8a 500 dolarlık fiyat segmentindeki en kalın ekran kenarlıklarına sahip gibi görünüyor; Galaxy A55’inkinden bile daha kalın.

Söylentiler, muhteşem Pixel 8a’nın Google’ın ürettiği son 500 dolarlık telefon olabileceğini söylüyor ve umarım bu doğrudur

“Büyük Pixel haberlerini” takip etmeyenler için, konuyla ilgili söylentileri zaten duymuştuk. Piksel 8a Google’ın yapacağı son “A” Piksel olacak. Ve bu olsa da olmasa da, bunun neden olabileceği/olması gerektiği artık mantıklı geliyor…

Sonuçta Google, vanilya Pixel amiral gemisinin fiyatını lansmandan altı ay sonra 500-550 dolara düşürmeyi göze alabilirse (piyasaya sürülmeden önce yaptığı gibi) Piksel 8a), o zaman tehlikeli derecede benzer (ama yine de biraz daha kötü) tamamen yeni bir telefon yapmanın bir anlamı yok.

Google, Vanilya Pikselini basit bir şekilde yeniden tasarlayabilir orta sınıf telefon fiyatı düşürerek ve pazarlama stratejisini değiştirerek.

Söylentiler doğruysa ve Google gerçekten 500 dolarlık Pixel telefon üretmeyi bırakıyorsa, Android’in büyük babasının “uygun fiyatlı” telefonlar üretmeyi tamamen bırakması gerektiğini düşünmüyorum. Hiç de bile!

Yıl ortasında 500 ABD doları değerindeki Pixel’i vanilya Pixel ile değiştirmek, Google’ın, Nothing Phone 2a’yı küresel pazarda eksik olan bir rakip haline getirmesi için inanılmaz bir fırsat yaratacaktır!

Hiçbir Şey Telefonu 2a, size tonlarca değer kazandıran iyi bir 350 ABD dolarıdır ve bu size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni, bunun Google’ın efsanevi Pixel 4a’sının rolü olmasıydı.

Elbette şimdi farklı zamanlar ama bu iyi bir haber! 350 $, bugün size 2020’ye göre (enflasyona rağmen) gözle görülür derecede daha iyi bir Pixel telefon kazandıracaktır.

Elbette, 350 Dolarlık bir Piksel, amiral gemisi telefona 500 Dolarlık bir piksel kadar yakın olmayacaktır ama mesele bu! 350 Dolarlık Piksel, iyi bir akıllı telefonun temellerini çok fazla zil ve ıslık olmadan çivileyen bir cihaz isteyenler için ideal olacaktır.

Eğer Hiçbir Şey bunu başaramazsa, Google’ın da başaramaması için hiçbir neden yok.telefon-1