Mists of Pandaria, World of Warcraft’ın en iyi genişleme paketidir; orada söyledim. Yeşim Ormanı’nın zümrüt tarlaları ve yükselen bambuları, ustaca hikaye anlatımı: MoP’ta her şey var. WoW Remix: Mists of Pandariaancak, tüm bu muhteşemliğe bir değişiklik yaparak oyunculara seviye atlama sürecini hızlandırma ve sonsuz ölçeklendirme şansı sunuyor. Bu, Blizzard’ın diğer şeytani serilerinden birine nispeten benziyor, bu yüzden kıdemli oyun tasarımcısı Brian Dowling ve kıdemli teknoloji analisti Ciji Bambrick’e WoW’un en son LTM’sinin Diablo’dan herhangi bir şey alıp almadığını soruyorum.

Sonuçta, World of Warcraft’ın yeni modunda toplayabileceğimiz çeşitli mücevherlere hızlı bir bakış, gerçekten gülümsemeye değer Sonsuz Potansiyel Pelerini ile birleştiğinde, Blizzard’ın hack-and-slash fantezisini çağrıştırıyor. Özellikle Diablo 4’ün ‘Parça’ pasifini hatırlatan ‘Kırılgan’ adlı yeni bir efekt ve sizi, Sanctuary’nin gizemli Boru Tapınaklarından birini etkinleştirdiğinizde dönüştüğünüz şeye benzer bir yıldırım topuna dönüştürebilen bir mücevher var.

MMORPG’nin en yeni oyun moduna neyin ilham verdiğini sorduğumda Dowling, planların “yaklaşık bir yıl önce” Diablo 3’ün son iki sezonunun çiçek açtığı dönemde hazırlandığını söyledi. “Aslında Diablo 3 Sezon 28’den çok ilham alıyorduk; tamamen yeni bir yetenek sistemi ekliyordu. Bizim heyecanımıza ve arkadaşlarımızın Diablo 3’ü 28. ve 29. kez yeniden oynama konusundaki heyecanına baktığımızda, ‘Hey, World of Warcraft’ta tonlarca harika içerik var’ dedik.”

“Ekip tarafından beyin fırtınası yapılan bir sürü farklı fikir vardı ama biz ‘Hey, bunu yapabilirdik, değil mi?’ dedik. Mists of Pandaria’daki tüm bu harika anları alabilir, oyunculara sevilen içerikleri yeniden deneyimlemeleri için yeni bir yol sunmak amacıyla bir sürü farklı oynanış, sistem ve ilerleme ekleyebiliriz.”

Bambrick’in bana söylediğine göre Mists of Pandaria Remix’in yeni başarı sistemi de Diablo 3’ten ilham alıyor ama kendine has özellikleri var. “Diablo’da farklı ödüller kazanabileceğiniz Sezon Yolculuğu var, oysa Remix’te başarılara sahipsiniz ve bir nevi gitmek istediğiniz yeri seçip seçebiliyorsunuz.

“Ödüllere baktığınızda ‘Ah, gerçekten bu harika ödülün peşinden koşmak istiyorum, bunu istiyorum’ diyebilirsiniz – tavuk sırt çantası transmog’u gibi. Yani ‘Önce bunu istiyorum, onu elde etmek için elimden geleni yapacağım’ diyorsunuz. Bunu, nereye gitmek istediğinize ve hangi içerikle başlamak istediğinize dair yolculuğunuz olarak kullanabilirsiniz.

Dowling, “Remix Başarıları kesinlikle Diablo 3, 4 ve diğer oyunların gerçekleştirdiği harika Sezon Yolculuklarından bazılarından esinlenmiştir” diye tekrarlıyor.

World of Warcraft'ın Mists of Pandaria Remix'i daha az WoW, daha çok Diablo: Altın renkli, hayaletimsi bir ejderha karanlık, gece yarısı gökyüzünde uçuyor

Ancak Diablo-ness bir yana, WoW Remix özünde olasılıkların sonsuz olduğu ve yaratıcılığın yüce olduğu çılgın bir deneydir. WoW’un yönetici yapımcısı Holly Longdale ile, Plunderstorm’a gelen tepkilere rağmen Blizzard’ın yeni, yenilikçi modlara yönelik çabası hakkında konuştum ve Dowling de onun düşüncesini yansıtıyor: Ekip, tuhaf ve harika yeni deneyimler yaratmak için deneyler yapmaya devam edecek.

“Zorundayız [ask] ‘Oyuncuları nasıl şaşırtıp memnun edebiliriz?’” diyor Dowling bana. “Böyle bir olayla bazı riskler alabiliriz. [In MoP Remix]Eşya sistemi genellikle sahip olduğumuz pek çok kuralı çiğniyor çünkü açıkçası bu eşyaların çoğu oyunun eskimeyen kısmında işe yaramıyor” diye gülüyor.

“Bunlar mantıklı olmaz; giderek daha da güçlenen bir pelerin bunun için harika olabilir ama World of Warcraft’ta kalıcı bir özellik olarak gerçekten mantıklı olmaz.”

Yakında çıkacak WoW Remix Mists of Pandaria öğesini gösteren Sonsuz Potansiyel Pelerini'ni gösteren bir resim

“Bu olaylara durumu değiştirmenin bir yolu olarak bakıyoruz” diye bitiriyor ve bu felsefeyi seviyorum. Mists’in en sevdiğim genişleme paketi ve Diablo’nun en sevdiğim video oyun serilerinden biri olması dışında, bu mod gerçekten de öyle olacakmış gibi geliyor eğlence.

WoW Classic’in Keşif Sezonunda geliştiğini gördüğümüz kaosu entegre ederken World of Warcraft’ın temel PvE özünü koruyor. Blizzard, Legion sona erdiğinden beri işini riske atmıyor ve şimdi tedbiri elden bırakıyorlar – ve bu beni yavaş ama emin adımlarla Azeroth’a geri çekiyor.

Siz de benim gibi Warcraft’ın yeni bölümü hakkında heyecanlıysanız, en iyi WoW eklentilerinin bir listesine sahibiz. Bunları WoW The War Within’in çıkış tarihinden önce yüklemek isteyeceğinizi söylediğimde bana güvenin. Alfa önizlememde bunlara sahip değildim ve onları kaçırdım.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2