TikTok’un kartlarında büyük değişiklikler olabilir. Başkan Biden Çarşamba günü yasayı imzaladı 95 milyar dolarlık plan Ukrayna, İsrail ve Tayvan’a yardım sağlayan ve aynı zamanda TikTok’un sahibi ByteDance’in son derece popüler uygulamayı satmasını zorunlu kılan, aksi takdirde ABD’de yasaklanacak.

ByteDance’in şu anda zamanı var ve ABD’deki yan kuruluşundan ayrılması için dokuz ayı var (bir anlaşma üzerinde çalışılıyor ancak henüz tamamlanmadıysa üç aylık bir uzatma daha var). Bu nedenle, olası bir yasaklama yakın zamanda gerçekleşmeyecek ve bu, zaman çizelgesini uzatabilecek veya başka değişikliklere yol açabilecek herhangi bir yasal mücadele hakkında hiçbir şey söylemiyor.

TikTok CEO’su Shou Zi Chew, TikTok’ta yayınlanan bir videoda şunları söyledi (THR aracılığıyla), “Emin olun, hiçbir yere gitmiyoruz.” Chew, “Aldanmayın, bu bir yasak, TikTok’a yönelik bir yasak, size ve sesinize yönelik bir yasak. Politikacılar aksini söyleyebilir. Ama kafanız karışmasın.”

Chew, “TikTok sıradan Amerikalılara görülmeleri ve duyulmaları için güçlü bir yol sunuyor” diye ekledi.

ByteDance’e göre TikTok’un Amerika’da 170 milyondan fazla kullanıcısı var. Bugünün haberleri, telefonunuza zaten yüklemiş olabileceğiniz TikTok uygulaması için hiçbir şey ifade etmiyor. Normal şekilde çalışmaya devam edecek ve uygulamadaki olası herhangi bir yasak veya değişiklik muhtemelen yakın zamanda yürürlüğe girmeyecek.

Tüm bunlar, ABD’li milletvekillerinin (Cumhuriyetçi ve Demokrat) yanı sıra diğer uzmanlar ve yetkililer TikTok’un potansiyel bir güvenlik tehdidi oluşturduğunu söylemesi nedeniyle oluyor. TikTok yıllardır uygulamanın Çin hükümetinin gizli bir mekanizması olmadığını, ABD’li kullanıcılar hakkındaki verileri paylaşmadığını ve istendiğinde paylaşmayacağını savundu. AP’ye göre.

Microsoft, 2020 yılında TikTok’u satın almak istediğini ancak daha sonra bu planlardan uzaklaştığını açıklamıştı. Daha yakın zamanlarda, eski olduğu bildirildi. Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick, TikTok’u satın almayı keşfetmek için bir ekip oluşturuyordu.

En son gelişmeler için GameSpot’u tekrar kontrol etmeye devam edin.oyun-1