ABD’den Hindistan’a ve Güney Kore’ye kadar Galaksi S24 Beklenenden daha iyi bir performans göstererek Samsung’un üretim hedeflerini yükseltmesine yol açtı. Artık başka bir pazarın Güney Koreli devin en yeni amiral gemilerine aç olduğu ve şirketin şu anda talebi karşılamakta zorlandığı bildiriliyor.
Bloomberg Pakistan’da Galaxy S24 serisine benzeri görülmemiş bir talep olduğunu ve arzın ülkenin varlıklı müşterileri tarafından tüketildiğini bildirdi.

Pakistan dünyanın beşinci en kalabalık ülkesi ve bu da onu akıllı telefon üreticileri için önemli bir pazar haline getiriyor. Ülkede 192 milyon cep telefonu kullanıcısının olduğu tahmin ediliyor.

Pakistan hükümeti akıllı telefon üreticilerini telefonlarını ülkede üretmeye teşvik ediyor. Geçtiğimiz yıl yurt içinde, çoğu yerli ve Çinli markalar tarafından olmak üzere yaklaşık 21 milyon cep telefonu üretildi. Pakistan Telekomünikasyon Kurumu’na göre 1,7 milyon adet ithal edildi.

Galaksi S24 aynı zamanda ülkede monte ediliyor ve bu da iPhone’a ithalat vergisi uygulandığı için Apple’a karşı bir avantaj sağlıyor. Verginin 650 dolara kadar çıkabilmesi, iPhone’ların Pakistan’da aşırı derecede pahalı olmasına neden oluyor.

Çoğu akıllı telefon mağazası hala pazarlarken Galaksi S24, stoklarımızda yok. Samsung, telefonun satışlarını yeniden başlatmak için çalıştığını söyledi.

Bu, Samsung için bir başka kazanç, özellikle de dünyanın yedinci en büyük akıllı telefon pazarı olmasına rağmen Pakistan’ın zengin bir ülke olmadığı ve ülkedeki çoğu insanın uygun fiyatlı cep telefonlarını tercih ettiği göz önüne alındığında.

Dünya çapında pahalı kabul edilen telefonlara olan talebin bu kadar yüksek olması ve Samsung’un bunu karşılamakta zorlanması, şirketin karşı konulmaz derecede iyi olduğu düşünülen telefonlar ürettiği anlamına gelmelidir. Ya da belki ülkedeki insanlar paraları konusunda umursamaz davranıyorlardır?

Her iki durumda da bu, Samsung’un salgının neden olduğu çöküşten kurtulduğunun bir başka işareti, Apple’ın ise ciddi olarak 250 dolarlık bir telefon yapmayı düşünmesi gerekiyor.telefon-1