Google Pixel telefonlara ilginiz varsa ancak bütçeniz bırakın en yeni Pixel 8 Pro’yu, en ucuz Pixel 7 modelini bile karşılamıyorsa Pixel 6a tam size göre. Bahar tavuğu olmasa da, bu kötü çocuk orta sınıf ve bütçeye uygun telefon departmanlarında hüküm sürmeye devam ediyor. Ve şimdi, Amazon’un sahibi olduğu perakendeci Woot onu 260 doların biraz altında bir fiyata sattığı için, son karşılaştığımız zamandan bile daha ucuz.

Bu kesinlikle en iyi Google Pixel telefonu olmasa da, paranın karşılığını en iyi şekilde veren seçenek olarak hala en iyi orta sınıf telefonlar arasında yer alıyor. Gerçekten de bu adamın amiral gemisi düzeyinde bir işlemcisi, harika bir ekranı, kompakt bir tasarımı ve elbette etkileyici bir kamera kurulumu var. 300 doların altındaki bir telefondan daha ne isteyebilirsiniz ki?

Bu arada Amazon’un Chalk’taki model için devam eden bir promosyonu var ve bu modeli 55 $ indirimle sunuyor. Bu anlaşma kesinlikle Woot’unki kadar iyi değil, ancak iyi durumda olan uygun bir telefonu Amazon Hediye Kartı olarak 260 $’a kadar ekstra bir ücretle takas edebilirsiniz.

Ekran açısından, Google cep telefonu kompakt 6,1 inç OLED ekrana sahip. Bu yavru köpeği doğrudan güneş ışığı altında bile kullanılabilir kılan canlı renkler ve yeterli düzeyde parlaklık elde edersiniz. Daha düşük fiyat noktasına ulaşmak için yine bazı tavizler verilmesi gerekiyordu, bu da muhtemelen buradaki yenileme hızlarının 60Hz’in üzerine çıkmamasının nedenidir.
Kaputun altında, Google’ın tescilli Tensor G1 yonga seti sihrini yaratıyor. Markanın geliştirdiği en son işlemci olmasa da bu, telefonun fiyat aralığına göre fazlasıyla iyi bir performans sergiliyor. Nasıl olduğunu görmek için Pixel 7a incelememize göz atmaktan çekinmeyin. Piksel 6a performans cephesinde halefiyle karşılaştırır.

Piksel 6a halefinin gelişmiş kamera kurulumuyla övünmüyor. Ancak fiyatına göre bu telefon, arkada 12MP çift kamera kurulumu ve 8MP ön sensörüyle bu ön tarafta çok daha iyi bir performans sergiliyor. Sadece doğru renklere sahip güzel fotoğraflar çekmekle kalmıyor; kamera uygulamasında Magic Eraser gibi bazı harika özellikler de bulunuyor.

Piksel 6a Kompakt boyutu için yeterli olan 4.410mAh pil içerir. Neredeyse 14 saatlik web taramasını buna ayırmalısınız ki bu da hiç de fena değil. Son olarak, 2022’de piyasaya sürülmesine rağmen, bu köpek yavrusu 2027’ye kadar modayı koruyacak, bu da fiyatı hala sadece 260 dolar olmasına rağmen Woot’a gitmek için başka bir neden. Anlaşmanın yalnızca birkaç gün daha yayında kalacağını unutmayın.telefon-1