Sanki bir satın almak için zaten yeterli neden yokmuş gibi OLED oyun monitörüLG listeye bir tane daha ekliyor ve bu, panel teknolojisinde QD-OLED’den bu yana yaşanan en büyük sarsıntı olabilir. ‘İkili Mod’ olarak adlandırılan bu özellik, yakında bir değil iki çözünürlüğü ve yenileme hızını destekleyen ekranlarla karşı karşıya kalabiliriz.

Üreticilerin deneyebileceği gibi, farklı çözünürlük ve yenileme hızı öncelikleri ve teknolojik sınırlamalar nedeniyle her tür oyuncu için en iyi oyun monitörü yoktur. Ancak, donatılmış ekranlar LG Çift Modlu OLED paneller bizi hem sıradan hem de rekabetçi oyuncuları memnun edecek kesinlikle daha çok yönlü ekranlara yönlendirebilir.

Şu anda piyasada Çift Modlu OLED monitör bulunmuyor, ancak LG bu tür panelleri kullanan 32GS95UE-B’yi zaten duyurdu. Bu 32 inçlik ekran, 240Hz’de 4K çözünürlük ve yenileme hızı konfigürasyonuyla çalışıyor ancak 480Hz’e atlamak için 1080p’ye düşebiliyor.

LG’nin son zamanlarda yaptığı bir duyuruyla Çift Modlu OLED panellerini seri üretmeyi planladığını duyurmasıyla bu yetersiz seçim yakında önemli ölçüde genişleyebilir. basın bülteni. Bazıları şüphesiz üreticinin ürettiği monitörleri dolduracak olsa da, aynı zamanda Asus, Corsair ve diğerlerinin potansiyel ortak ekranlarının da merkezinde yer alacaklar.

Büyük patlama olan Çift Modlu OLED monitörleri ne zaman görmeyi bekleyeceğimiz belli değil, ancak bu yıl piyasaya çıkarlarsa şaşırırız; Ocak 2025’teki CES, bu ürünler için doğal bir fırlatma rampası olabilir. Doğal olarak, bu teknolojinin pek sevilmeyen 32GS95UE-B fiyatının da gösterdiği gibi bir maliyeti olacak, ancak teknoloji olgunlaştıkça bu teknolojinin de düşmesi bekleniyor (standart WOLED ve QD-OLED panellerde olduğu gibi).

Bu arada LG Ultragear 27GR95QE incelememizde LG’nin mevcut OLED panel teknolojisine göz atabilirsiniz. Veya Samsung’un rakip QD-OLED teknolojisinin tadına bakmak için MSI MPG 271QRX QD-OLED incelememizi ve Samsung Odyssey G9 G95SC incelememizi okuyun.oyun-2