Ubisoft geliştiricileri, Assassin’s Creed Mirage kahramanı Basim etrafında dönen daha fazla fikirleri olduğunu doğruladılar ancak oyunun bağımsız bir deneyim olduğunu yinelediler.

İçinde Reddit AMAetkinliğinde birkaç Ubisoft geliştiricisi Assassin’s Creed Mirage ve serinin geleceği hakkındaki soruları yanıtladı. “Mirage’ın resepsiyonundan çok heyecanlandık! Mirage [has been designed] bağımsız bir deneyim olarak [DLC planned]” diye açıkladı kreatif direktör Stephane Boudon. “Ancak Basim’in hikayesini nasıl genişletebileceğimize dair elbette fikirlerimiz var. Ancak bugün itibarıyla Mirage için herhangi bir lansman sonrası içerik planlanmadı.”

Basim’in nasıl bir şekilde yeniden ortaya çıkabileceği belli değil. Boudon, Mirage DLC’si için herhangi bir planın olmadığını söylese de, bu, gelecekteki Assassin’s Creed oyunlarında doğrudan bir devam filmi veya bir kamera hücresi gibi bir şeyi dışlamıyor.

Ubisoft’un Twitch’te, oyuncuların destek yayınlarını izleyerek Twitch Dropları aracılığıyla oyun içi ödüller kazanabilecekleri geçmişte bir promosyonu vardı. Böyle bir ödül, Assassin’s Creed Valhalla’daki Basim’in kılıcıydı. Boudon, kılıcın daha sonraki bir tarihte Twitch Drop’a gerek kalmadan Ubisoft Connect üzerinden satışa sunulacağını söyledi.

Bir kullanıcı gelecekte Mirage’a öldürücü olmayan nakavt seçeneklerinin eklenip eklenmeyeceğini sordu ve Boudon bunların eklenmeyeceği yanıtını verdi. Ancak bu, Ubisoft’un geliştirme ekiplerinin ileriye dönük olarak düşünebileceği bir şey.

Ubisoft şu anda birden fazla Assassin’s Creed projesi üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri, oyuncuların bir kediyi ele geçirmesine ve kontrol etmesine izin vereceği bildirilen Codename Hexe’dir.

Assassin’s Creed Mirage artık PC, PlayStation ve Xbox’ta mevcut. GameSpot’un Assassin’s Creed Mirage incelemesinde şöyle demiştik: “Assassin’s Creed Mirage’ın sosyal gizlilik ve dedektiflik çalışmalarına odaklanması, dokuzuncu yüzyıl Bağdat’ına ilgi çekici bir dalış sağlıyor.”oyun-1