Valve, iade sürecindeki bir boşluğu kapattığını duyurdu. Oyunun normal sürümünde oyuncular, satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde veya oyunu iki saatten daha kısa süre oynamışlarsa geri ödeme talebinde bulunabilirler. Bu süreç Steam’in Erken Erişim programındaki oyunlar için işe yaramadı çünkü kullanıcılar bir oyunun tam lansmanından önce saatlerce oyun süresi kaydedebiliyor ve sonrasında geri ödeme için başvuruda bulunabiliyordu. Bugün itibarıyla bu açık kapatılmıştır.

“Erken Erişim veya Gelişmiş Erişimde olan bir oyun satın alırsanız, herhangi bir oynama süresi iki saatlik geri ödeme sınırına dahil edilecektir.” Vana açıkladı güncellenmiş geri ödeme politikasında. “Oynanamayan bir oyunu çıkış tarihinden önce satın alırsanız, o oyunun yayınlanmasından önce istediğiniz zaman geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz ve standart 14 günlük/iki saatlik iade süresi, tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Oyunun çıkış tarihi.”

Bu politikanın, gelişmiş erişim değişikliklerinin bir parçası olarak ön sipariş ödülü olarak birkaç günlük erken erişim sunan oyunları da etkilediğini belirtmekte fayda var. Bunun bir örneği Forza Motorsport olabilir; geçen yıl oyuncular premium sürüme yükseltme yaparak oyuna beş gün erken erişim elde edebildiler. Aksi halde Steam iade politikasının geri kalanı aynı kalır.

Steam, 2024’e, platformunda satılan video oyunlarında yapay zeka kullanımına ilişkin yeni yönergeler uygulayarak başladı; artık geliştiricilerin, teknolojinin oyunlarında nasıl kullanıldığını açıklamasını gerektiriyor. Steam Aile Paylaşımı’nın yeni ve geliştirilmiş versiyonu olan Steam Aileleri de Mart ayında tanıtıldı.oyun-1