2019 yılında çıkan Gloomhaven oyununun arkasındaki stüdyo Flaming Fowl, bugün yeni oyununu duyurdu. Bu, Ironmarked adında bir deste oluşturma stratejisi oyunudur, ancak Steam demosu stüdyo zaten tam sürümü süresiz olarak erteledi.

İçinde VGC’ye yapılan açıklamaCEO Craig Oman, Flaming Fowl’un, yayıncısının geçen yaz beklenmedik bir şekilde onu bırakmasından önce bir yıldan fazla bir süredir Ironmarked üzerinde çalıştığını söyledi. Stüdyo, ağustos ayından bu yana Ironmarked’in finansmanını kendi sağlıyor ve şimdi üretimi durdurmak ve geliştiricilerinin yarısından fazlasını işten çıkarmak zorunda kaldı.

Ne yazık ki Umman, o zamandan bu yana oyunu çeşitli yayıncılara sunduğunu ancak herhangi bir anlaşma sağlayamadığını açıkladı. Kendisi en muhtemel sebebin Ironmarked’ın orta seviye bir oyun olması olduğunu ve yaklaşık 6 milyon ABD Doları talep ettiğini belirtiyor. Ancak yayıncılar yalnızca birkaç yüz bin dolara mal olan veya 20 ila 40 milyon dolar arasında değişen üst düzey oyunlara imza atmak istiyorlardı.

“Gloomhaven’ı bitirir bitirmez Ironmarked’ı imzaladık” diye açıkladı. “Birden fazla teklif aldık. Ancak bir buçuk yıl sonra aynı yayıncıların çoğuna geri döndük ve artık böyle projeler aramadıklarını söylediler.”

Umman, demoyu beğenenleri Steam’de Ironmarked’ı istek listesine eklemeye teşvik etti, böylece Flaming Fowl sayıları alıp gelecekte yayıncılara sunabilecek.

Bazı stüdyolar mali sorunlar nedeniyle ya çalışanlarını işten çıkarmak ya da tamamen kapatmak zorunda kaldı. Steam’in en çok istek listesine giren oyunlarından biri olmasına rağmen The Day Before’un arkasındaki stüdyo, oyunun mali açıdan başarısız olması ve kötü eleştiriler alması nedeniyle yakın zamanda kapandı.oyun-1