Ay’a İniş Aracı Ötesi 45 yıldır yapımı devam eden bir film. Orijinal Atari vektör tabanlı atari oyunu, oyuncuların uzay gemisini ayın tehlikeli derecede engebeli yüzeyinde yönlendirmesini, iticileri kullanarak yavaşça iniş alanına inmesini ve yüksek bir puan kazanmasını sağlıyordu. Elbette oyunlar o zamandan beri çok gelişti ve Cris Tales geliştiricisi Dreams Uncorporated sayesinde bu seri tam gelişmiş, kampanya tabanlı bir canlanmaya kavuşuyor.

Arcade klasiğinin yeniden tasarlanan bu uzay oyununun devamında, Ay’a İniş Aracı Ötesi daha güçlü bir anlatım kancası getiriyor. Beş farklı ay ve gezegende 30 görev üstlenerek yolda mahsur kalan pilotları kurtaracaksınız. Bu çabanızda size yardımcı olmak için uzay aracınız da çok daha özelleştirilebilir; çünkü geminizi önümüzdeki zorluklarla daha iyi başa çıkacak şekilde geliştirebilirsiniz.

Ancak bu son derece stresli ve tehlikeli olabilir. Bazen bu durum uzay çılgınlığına bile yol açabilir ve kimse halüsinasyon gören bir pilotun dümende olmasını istemez. Oyunun daha fazlasını kendiniz görmek istiyorsanız, şu adresteki demoyu deneyebilirsiniz: Lunar Lander Beyond Steam sayfası.

Lunar Lander Beyond’un çıkış gününü kutlamak amacıyla oyunun tamamı için altı Steam anahtarı vermek üzere Atari ile ortaklık kurduk. Yarışmaya katılmak için aşağıdaki widget’ı kullanmanız yeterli. Kazanma şansını yakalamak için 30 Nisan’a kadar vaktiniz var. İyi şanlar!

PCGN – Lunar Lander Beyond çekilişi

Lunar Lander Beyond çekilişimize katıldığınızda, daha fazla retro klasik oynamak isteyebilirsiniz. 1970’lerden herhangi bir şey için söz veremesek de, X COM: UFO Defense, System Shock 2 ve Sid Meier’s Alpha Centauri gibi bilim kurgu maceraları da dahil olmak üzere 1990’ların en iyi klasik PC oyunlarının bir listesine sahibiz. Alternatif olarak, biraz daha yeni bir şey için en iyi PC oyunları listemize göz atmalısınız.oyun-2