3.500 dolarlık karma gerçeklik kulaklığı olan Apple Vision Pro’nun çok iyi satmadığı ve yüksek teknolojili cihaza olan talebin beklenenden düşük olduğu bildiriliyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo (aracılığıyla IGN). Bunun Apple’ın büyük üretim kesintilerine yol açtığı bildirildi ve ABD’de cihaza olan talebin zayıf olduğu ileri sürüldü.

Şok TimCookachu.jpg

Rapora göre Apple, Vision Pro sevkiyatlarını 400.000-450.000 adede düşürdü ve Ming-Chi Kuo, şirketin 2025 yılında daha ucuz bir Vision Pro modeli piyasaya sürmeyebileceğini tahmin etti. Ming-Chi Kuo, kulaklıkta 2025’te yıllık düşüş yaşandı. “Vision Pro’nun karşılaştığı zorluk, temel uygulamaların, fiyatın ve kulaklık konforunun eksikliğini, şeffaf kullanıcı deneyiminden ödün vermeden ele almaktır” diye yazdı.

İlk piyasaya sürüldüğünde eleştirmenler Apple Vision Pro’nun içindeki etkileyici donanımı övdü ve bazı ciddi eksiklikleri vurguladı. Yüksek fiyat en bariz eleştiri noktasıydı, ancak vasat pil ömrü, lansman gününde harika uygulamaların eksikliği ve performans hataları, Apple’ın teknoloji tutkunlarından oluşan niş bir kitleye nasıl hitap ettiğini vurguladı. Eleştirmenler, Vision Pro’nun karma gerçeklik bilişiminin geleceğine cazip bir bakış sunduğu ancak bunun daha uygun fiyatlı alternatiflerin gölgesinde kaldığı konusunda hemfikirdi.

Diğer sanal gerçeklik haberlerinde Sony, Şubat ayında, bu yılın sonuna doğru PlayStation VR2 kulaklığına PC uyumluluğu eklemeyi planladığını açıklamıştı.oyun-1