1999 özel bir yıldı. Orijinal Half-Life’ın ardından Minh ‘Gooseman’ Le ve Jess Cliffe, Half-Life’ın ilk versiyonunu yarattılar. Counter StrikeValve’ın 12 aydan kısa bir süre sonra bağımsız olarak satın alıp piyasaya süreceği. Başka yerlerde Quake 3 Arena ve Unreal Tournament, bilgisayarı rekabetçi FPS oyunları için yuvaya dönüştürüyordu. Ancak bu dönemden, sıklıkla unutulan ama şimdi intikamla geri dönen başka bir klasik nişancı oyunu ortaya çıktı. 25 yıl sonra nihayet Steam’de ve hiçbir ücret ödemeden oynanabiliyor.

FreeInfantry, Infantry Online’ın yeniden başlatılan ve yeniden dirilen bir versiyonudur; ilk olarak 1999’da, artık uzun süredir yok olan Harmless Games tarafından başlatılmıştır. Çağın hakimi olan FPS oyunlarının aksine, Piyade, şık görsellerden ziyade ölçeğe odaklanan izometrik bir nişancı oyunuydu ve hala da öyledir. Yüzlerce oyuncunun yer aldığı devasa çok oyunculu bir ölüm maçı olan Battlefield’dan önceki Battlefield’dı. Çeşitli sahiplerin eline geçtikten sonra, Infantry Online 2012 yılında resmi olarak kapatıldı. O zamandan bu yana, hayranların desteklediği ücretsiz bir sürüm, özel bir web sitesi aracılığıyla ateşi yakmaya devam etti, ancak şimdi sonunda Steam’e geçiş yaptı.

Mikro dönüşümler olmadan tamamen ücretsiz olarak oynanabilen FreeInfantry, çeşitli oyun türlerine sahiptir. Standart çatışma ve bayrağı ele geçirme modlarına sahipsiniz. Ayrıca CPU böcekleri veya zombi sürülerine karşı da ortaklaşa oynayabilirsiniz. FreeInfantry ayrıca özelleştirilebilir sınıflar, yükseltmeler ve üs inşa etme ve çıkarma atıcılarındaki varyasyonları içeren bir dizi özel, oyuncu tabanlı mod da taşır.

Görünüşte bu saf bir nostaljidir ve bilgisayarın altın çağının bir kalıntısıdır. Ama zamanınızı FreeInfantry’ye ayırın; bu, ciddi anlamda adanmış bir topluluğa sahip, derin ve yaratıcı bir çevrimiçi nişancı oyunudur. Kendin için deneyebilirsin tam burada.

Aksi takdirde, PC’de hâlâ oynayabileceğiniz en iyi eski oyunlarla geçmişte eğlenin ya da şu anda mevcut olan en iyi yeni çok oyunculu oyunları deneyin.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2