Şehir kurma oyunları uzun zamandır yalnız bir olaydı. Evet, ilgilenmeniz gereken yüzlerce, hatta milyonlarca şehir sakini olacak, ancak çoğu zaman orada yalnızsınız. Asla gerçek anlamda dokunamayacağınız bir diyara bakan bir tanrı. Neyse ki, Tanrıların Kaprisleri hayatta kalmak için birlikte çalışacağınız bir kooperatif ortağı biçiminde yükü paylaşmanız için size bir tanrı arkadaşı vermek için burada.

Uzun zaman önce, gerçekten çok uzun zaman önce geçen The Whims of the Gods, tehlikelerle kuşatılmışken devasa bir metropol inşa etmek için bir araya gelmenizi sağlayan ortak bir şehir kurma oyunudur. İşbirliğine dayalı oyuna önem veren şehir inşaatçılarının çoğu, bunu bir soyutlama haline getirme eğilimindedir veya şehrinizi izole bir şekilde geliştirerek işbirliğini kaynakların paylaşımıyla sınırlandırır. Burada geliştirici PJ Games, oyuncuların düşmanları yenmek, oyunun geleceğini etkileyecek kararlar almak ve doğal afetlere karşı hayatta kalmak için gerçek anlamda birlikte çalışacaklarının sözünü veriyor.

Bu ilgi çekici bir fikir ve eğer başarılı olursa şehir kurma çorbasına yeni bir malzeme ekleyecek. Birlikte çalışmanın yanı sıra tematik arka plan ve bunun oyun mekaniğini nasıl etkilediği, The Whims of the Gods’ın sahada öne çıkmasını sağlamada büyük rol oynuyor.

Kurulumunun bir kısmı, kaprisli tanrıcıklar tarafından size gönderilen, mahsul kıtlığından vebalara kadar, şehrinize doğru ilerleyen şeyler hakkında size kehanetler veren mistik bir takvim sistemine sahip olan bu kaprislerden oluşuyor. Tanrılar lütfen, siz gelecekte olabilecek en kötü şeyleri savuşturabilirsiniz ya da yaklaşan fırtınayla yüzleşip ona göre hazırlanabilirsiniz.

Ayrıca insan istilacıları şeklinde bulunan tehlikeleri de savuşturacaksınız. Ne konuşlandırabileceğinizi belirleyen teknolojik ilerlemelerinizle tetikleyebileceğiniz özel saldırılara ve yeteneklere sahip bir otomatik savaşçıya benzer şekilde oynanan savaş, oyunun şehir kurma eteğine kıyasla biraz daha müdahalesiz görünüyor.

Ancak her şeyi gölgede bırakan şey, sonsuza kadar patlamanın eşiğinde olan ve uygarlığınızı sonsuza kadar yok edecek bir yanardağ tehdididir. PJ Games’in son oyunda kazanmanın birkaç farklı yolu olacağını öne sürmesiyle, akıllı oyuncu yıkımı tamamen önleyebilir.

YouTube Küçük Resmi

The Whims of the Gods 2024’ün sonlarında Steam’e Erken Erişime girecek ve bunu dosyanıza ekleyebilirsiniz istek listesi Şu anda.

Daha fazla işbirlikçi aksiyon arıyorsanız, oynayabileceğiniz en iyi işbirlikçi oyunlara ilişkin rehberimiz kısa sürede takım kurmanızı sağlayacaktır. Tersine, biraz zaman ayırıp beyninizin mantıksal kısmını şımartmak istiyorsanız, en iyi strateji oyunları rehberimiz eski gri maddenin uğultusunu alacaktır.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2