Apple TV+

Mayıs ayında ne izlemeniz gerektiğinden emin değil misiniz? İzleme listenize eklemek isteyebileceğiniz bir avuç yeni programın yanı sıra, yeni sezonlarla geri dönen birçok dizi var. Bridgerton Hayranlar rekor kıran dizinin üçüncü sezonunun ilk bölümüyle geri döneceğini öğrenmekten mutluluk duyacak, bilim kurgu hayranları ise Apple TV+ programının ana fikriyle ilgilenecek. Karanlık maddeözellikle de dayandığı kitabı okuduysanız.

Mayıs ayında izlemeniz gereken beş TV şovunu Max, Disney+, Netflix ve Amazon Prime Video gibi en iyi yayın hizmetlerinde bulabilirsiniz. Prömiyer tarihlerini takip edin ve bunları takviminizde planlayın, böylece kaçırmazsınız veya bu şovların bölümlerinin çoğu haftalık olarak yayınlandığından, mümkün olduğunca çok sayıda bölümü art arda izlemek için ay sonuna kadar bekleyin. .

Hacks 3. sezon (2 Mayıs)

Hack’ler Sezon 3 | Resmi Fragman | Maksimum

Emmy ödüllü komedi-drama Hileler bu ay üçüncü sezonuyla geri dönüyor. Jean Smart, kurgusal efsanevi stand-up komedyeni Deborah Vance’i, Hannah Einbinder ise şüpheli bir sosyal paylaşım ve kötü bir itibar nedeniyle sektör tarafından “iptal edilen” genç komedi yazarı Ava Daniels’ı canlandırıyor. İkili kendi çıkmazlarındadır ve Ava, Deborah’nın yeni başyazarı olarak görevlendirilince ikili başlangıçta çatışır. Ancak birlikte hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında birbirlerine yardım etmeye başlarlar.

Zaman atlaması içeren üçüncü sezonda, ikili kendi zorlukları üzerinde çalışmaya devam ederken hayranlar yenilenmiş bir hikaye bekleyebilirler. Gösteri, bir başarıyı sürdürme konusunda nadir bir başarıyı kazandı. %100 kritik puan ilk iki sezonu için inceleme toplayıcı web sitesi Rotten Tomatoes’da. The Guardian’dan Rebecca Nicholson dizinin “duygusal ağırlığını” “aynı zamanda kötü” olma yeteneğiyle birleştirerek övüyor. Keskin yazıları ve çarpıcı esprileriyle Vance, Smart’ın şimdiye kadarki en iyi rollerinden biri olurken, Einbinder yükselen bir yıldız olduğunu kanıtladı.

Aktarım Hileler Maks.

Yıldız Savaşları: İmparatorluğun Masalları (4 Mayıs)

İmparatorluğun Hikayeleri | Resmi Fragman | Disney+

Bu animasyonlu antoloji serisinin sonuncusu olarak, Yıldız Savaşları: İmparatorluğun Masalları takip ediyor Jedi Masalları2022’nin sonlarında piyasaya sürülen ve Ahsoka Tano (Ashley Eckstein) ve Count Dooku (Corey Burton) etrafında yoğunlaşan film. Yıldız Savaşları: İmparatorluğun Masalları odak noktasını Morgan Elsbeth (Diana Lee Inosanto) ve Jedi Barriss Offee’ye (Meredith Salenger) kaydırıyor ve bölümler her karakter için farklı yaylara ayrılıyor. Yeni hikayeler iki savaşçıyı farklı yollarda takip ediyor. Elsbeth, Corvus gezegeninde İmparatorluk Filosunun inşasına yardım eden (ve Ahsoka’yı bulması için Mandalorian ile anlaşan) Calodan’ın İmparatorluk Sulh Hakimidir. Bu arada Offee, daha sonra ona ihanet edecek olan Ahsoka’nın Jedi çırağı ve yakın arkadaşıdır.

Her bir prequel dönemi bölümü yalnızca 13 ila 17 dakika uzunluğundadır, ancak serinin hayranları için Yıldız Savaşları: İmparatorluğun Masalları hızlı ve tatmin edici bir içki olacak. İlk sezon, animasyonu, senaryosu ve müzikleri ile büyük beğeni topladı ve bu sezon da Star Wars hayranları için aynı derecede sürükleyici ve heyecan verici olacak.

Aktarım Yıldız Savaşları: İmparatorluğun Masalları Disney+’da.

Karanlık Madde (8 Mayıs)

Karanlık Madde – Resmi Fragman | Apple TV+

Blake Crouch’un aynı adlı romanından uyarlanan, dizinin yaratıcısı olarak bizzat Crouch’un görev yaptığı, Karanlık madde Kaçırılan ve hayatının alternatif bir versiyonuna gönderilen bir fizikçinin tüyler ürpertici bir bilim kurgu hikayesi. Bu paralel dünyada gidişatı çok farklı, hepsi de 15 yıl önce aldığı tek bir karar yüzünden. Eve, gerçek hayatına dönmesi çok önemlidir çünkü alternatif versiyonu ailesine zarar verme tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Başrollerde Avustralyalı aktör Joel Edgerton (Obi Wan Kenobi), Jennifer Connelly (Kar Küreyici), Alice Braga’nın (Güney Kraliçesi) ve Jimmi Simpson (Philadelphia, Pachinko’da Hava Her Zaman Güneşlidir), dolu oyuncu kadrosu Karanlık madde tek başına bu sekiz bölümlük dizi hakkında entrikayı ateşliyor.

Aktarım Karanlık madde Apple TV+’ta.

Bridgerton 3. sezon, 1. bölüm (16 Mayıs)

Bridgerton Sezon 3 | Resmi Fragman | netflix

Hanımlar (ve birçok erkek) bu çok popüler tarihi aşk dizisinin üçüncü sezonunun ilk bölümüne kendilerini kaptırırken kocalar, erkek arkadaşlar ve babalar bir süreliğine TV’yi meşgul etmeye hazırlanıyor. Netflix için senaryolu ilk dizisi olarak Shonda Rhimes tarafından sunuldu. Bridgerton 1800’lerin başındaki sosyal sezonda, Naiplik döneminde geçiyor. Genç soylular ve eşraf, ilk kez sahneye çıkmaya ve evliliğe hazırlanmaya hazır şekilde topluma tanıtılır.

Rekor kıran dizi, üçüncü sezon prömiyeri öncesinde şimdiden dördüncü sezon için yenilendi. Aynı zamanda adlı bir yan ürünü de ortaya çıkardı. Kraliçe Charlotte: Bir Bridgerton Hikayesi. 3. Sezonun ivmeyi sürdürmesi ve Netflix’e bir kez daha büyük izleyici sayıları getirmesi muhtemel. İlk dört bölüm Mayıs ayında, dört bölüm ise Haziran ayında yayınlanacak.

Aktarım Bridgerton Netflix’te.

Outer Range 2. sezon (16 Mayıs)

Outer Range Sezon 2 – Resmi Fragman | Başbakan Videosu

Josh Brolin, bu bilim kurgu neo-Western dizisinde Royal Abbott olarak geri dönüyor. Dune: İkinci Bölüm aktör, topraklarını ve ailesini kurtarmak için çaresiz kalan bir çiftçiyi canlandırıyor. Sonbahar (Imogen Poots) adlı gizemli bir serseri kendi topraklarında kamp kurmaya başladığında ortaya çıkan siyah bir boşluk keşfettiğinde durum doğaüstü bir hal alır. Ailenin gelini Rebecca (Kristen Connolly) kaybolunca ve rakip bir aile topraklarını korumaya çalışırken Abbott’un sınırları zorlanır.

Beğenmek Sarıtaş bir bilimkurgu bükümüyle, Dış Aralık tüm yol boyunca ilginizi çekecek iç içe geçmiş alt noktalara sahiptir. New York Post’tan Michael Starr özellikle bu diziyi izlenebilir kılan açının bilimkurgu bükümüne ve her şeyin nasıl bittiğini bulmaya yönelik tutarlı arzuya işaret ediyor.

Aktarım Dış Aralık Amazon Prime Video’da.
genel-19