Yenilenen Disney Plus uygulaması yakında her zaman açık olan kanallara sahip olabilir. Yıldız Savaşları ve Marvel gösterileri, bir göre gelen rapor Bilgi. Pluto veya Tubi gibi ücretsiz reklam destekli yayın hizmetlerindeki kanallara benzediği bildirilen kanalların, sıra ne izleyeceğine karar verme konusunda seçeneği ortadan kaldırabilir.

Ek olarak Yıldız Savaşları ve Marvel serisi gibi Disney’in kanal dizisi, Disney’in klasik animasyon filmlerini veya Pixar’dan filmleri sürekli olarak yayınlayan istasyonlar içerebilir. Bilgi raporlar. İzleyicilerin kanalları izlemek için Disney Plus aboneliğine ihtiyacı olsa da, tıpkı geleneksel televizyonda olduğu gibi bu kanallar da muhtemelen reklam içerecektir.

Yeni kanalların ne zaman yayına girebileceğine dair henüz bir ayrıntı yok ve Disney yorum yapmaktan kaçındı. Ancak söylentilere göre bu hareket, Disney’in izleyicileri artık Hulu için bir kutucuk içeren Disney Plus uygulamasına bağlı tutma hedefleriyle örtüşüyor.

Bu aynı zamanda ücretsiz reklam destekli TV yayınının (FAST) artan popülaritesini de yansıtıyor. Geçen haftanın raporu Bloomberg izleyicilerin Peacock, Max ve Paramount Plus’a kıyasla Fox’a ait Tubi’yi izlemeye daha fazla zaman harcadığını ortaya çıkardı. FAST hizmetlerinin çekiciliğinin bir kısmı da, şöyle bir şey izlerken yaptığınız gibi, her bir kelimeye takılıp kalma endişesi duymadan, rastgele bir programı izleyebilmenizdir. Araları açılmak.

Amazon ayrıca FAST hizmeti Freevee aracılığıyla Prime Video’da her zaman açık olan kanalları da barındırıyor. Disney’in planladığının aksine, herkes Freevee’yi hizmetin özel uygulaması aracılığıyla (ortada kaldığı sürece) abonelik olmadan izleyebilir. Disney ayrıca Warner Bros. Discovery ve Fox ile canlı spor yayın paketinin yanı sıra ESPN’in yalnızca yayın yapan bir versiyonunu da piyasaya sürmeyi planladığından yayın akışının kablolu hale getirilmesi gelecekte daha geniş bir trend haline gelecektir.genel-2