Xiaomi SU7 Max’i hatırlıyor musunuz (yukarıdaki resimde)? Bu canavar, Xiaomi SU7, SU7 Pro ve SU7 Max’ten oluşan Xiaomi’nin SU7 elektrikli otomobil serisinin bir parçası.

Görünüşe göre ‘vanilya’ SU7’nin bildirilen ilk kazası var. Geçtiğimiz günlerde bir SU7 otomobilinin beyaz bir Mercedes-Benz ile çarpıştığı ve Alman biriminin ciddi hasara uğradığı yönünde haberler var.

Xiaomi’nin yeni EV’si (Elektrikli araç) için bildirilen ilk kazanın ne olabileceğine işaret eden, yukarıda bahsedilen sürüşler arasındaki bir kazayı gösteren, internette dolaşan birkaç fotoğraf var.

Görüntüler ciddi bir hasarı ortaya koyuyor: Mercedes’in sağ farları parçalanmış, kaportası bozuk ve ön tamponu ve ızgarası hasarlı. Xiaomi SU7 sağ tarafından büyük bir darbe aldı, iki kapısı hasar gördü ve hava yastıkları açıldı. Gizmochina).

Otomobilin sahibi, popüler Çinli sosyal medya fenomeni “Big Lizi Qiqili”, kazanın bir meslektaşının çekim yaptığı sırada meydana geldiğini ve her iki aracın da yeşil ışıkta hareket ettiğini açıkladı. Trafik polisinin, etkileyicinin sürücüsünün tamamen hatalı olduğunu belirlediği bildirildi.

Kazanın ardından fenomen, arabanın durumu hakkında güncellemeler sağladı. Durumu değerlendirmek için araçtan otomatik olarak acil arama yapıldı. Kazanın şiddetine rağmen aracın hava yastıkları, arka düz panel, kapı kolları ve kapılar gibi iç özellikleri işlevsel kaldı.

Hasar gören SU7 daha sonra onarım için bir servis merkezine gönderildi. Neyse ki, hem fenomenin sürücüsünde hem de olaya karışan diğer sürücüde hafif yaralanmalar olduğu bildirildi. Etkileyici kişi bu olayı güvenli sürüşün önemini hatırlatmak için kullandı.telefon-1