Arasında TakipçiModern, açık dünya hayatta kalma oyunlarının ezici çoğunluğu olan The Forest, Rust ve Valheim, kararlı, en azından yarı temelli bir estetiğe sahiptir. Stalker 2 dev GSC için bu, Tarkovsky’nin 1979 yapımı filminin yarı nükleer, gerçekliği çarpıtan tuhaflığıdır. Orman ve Pas sağlam, toprak ve taş pragmatizmini paylaşırken Valheim, İskandinav büyülü gerçekçiliğini oynuyor. Tutarlılık var. Sınırlar var. Artık tüm Steam’de Homeworld 3, Silent Hill 2 ve hatta Elden Ring Shadow of the Erdtree’nin üzerinde en çok istek listesine alınan 14. oyun olan yeni açık dünya hayatta kalma sanal alanı, bu uyarının çoğunu rüzgara atıyor. SCP’nin Yeni Garipliği ve Remedy’s Control’den ilham alan bu oyun, oyuncuların yapmak istediği her şeyi yapabileceği geniş, serbest bir sahnedir ve PCGamesN, yaratıcılarından özel bir görünüm ve içgörüye sahiptir.

Once Human, gerçekliğin kurallarının altüst olduğu, tuhaf bir kıyamet sonrası dönemde geçen çok oyunculu, hayatta kalma odaklı bir açık dünya oyunudur. Dünyadaki her canlı organizma, Stardust adı verilen duyarlı bir uzaylı kimyasalı tarafından enfekte edildi ve bu, onları görünüşte sonsuz çeşitlilikte yeni ve çoğu zaman korkutucu biyolojik tuhaflıklara dönüştürüyor.

Şans eseri, şüpheli hükümet yetkilileri tarafından izlendiğiniz bir yer altı laboratuvarında uyandığınızda, yalnızca Stardust’ın etkilerine karşı bağışıklığı olmayan, aynı zamanda onu kontrol altına alabilen az sayıda insandan birisiniz. avantajınız. Kendi saklanma yerinizi üretebilir, yağmalayabilir ve inşa edebilirsiniz, aynı zamanda Stardust’tan ilham alan yetenekler geliştirerek dünyaya bağlı mutasyonlara ve Once Human’ın patronları olarak hizmet eden kozmik canavarlara karşı mücadele edebilirsiniz.

“Geniş ve açık bir dünya yaratmak istiyoruz, bu yüzden oyuncularımızı dinliyoruz, tüm bilgileri topluyoruz ve bunları geliştirme ekibine geri aktarıyoruz ve onlar da bunu önceliklendirip üretim listesine koyacaklar.” Derek Qiu, GDC’de PCGamesN ile yaptığı özel röportaj sırasında, geliştirici Starry Studio’nun yurt dışı operasyonları hakkında konuştuklarını açıklıyor. “Once Human, oyuncuların geri bildirimlerine göre sürekli olarak geliştiriliyor. Mesela oyuncular balık tutmak istediklerini söyledi, biz de onlara balık tutma fırsatı verdik. Oyuncuların isteklerinin büyük bir birleşimi olması gerekiyordu.”

Dünya tasarımcısı Peng Sun şöyle açıklıyor: “Bolluklarla dolu ve kendine has bir tarzı olan bir dünya gibi ama aynı zamanda oyuncuların oyunda kendi hikayelerini inşa etmeleri için bir platform görevi de görüyor.” “Kendi bölgenizi inşa edebilirsiniz. Hatta kendi adanıza bile sahip olabilirsiniz. Canavar tasarımını, çevreyi ve etrafındaki oynanışı nasıl yaptığımıza dair birçok farklı stil araştırdık.

“Aslında tüm işin en zor kısmı, tüm dünya, canavarlar ve etrafındaki oynanış için tam olarak istediğimiz tarzı bulmaya çalıştığımız zamandı. Üç yıl kadar bunun üzerinde çalıştık. İlk canavarlarımızın çoğu havalı ama biraz dağınıktı. Yani SCP aslında indiğimiz yer.”

Once Human Steam hayatta kalma oyunu: Steam hayatta kalma oyunu Once Human'da devasa bir canavarla yüzleşen bir kahraman

Hepsi Stardust tarafından dönüştürülmüş olsa da, Once Human dünyasında karşılaştığınız her yaratık düşman değildir. Palworld gibi, bu sevimli yaratıklardan bazılarını toplayabilir, evcilleştirebilir, barındırabilir ve kendi çiftliğinizi yetiştirebilirsiniz. Çiftlik eviniz de benzer şekilde özelleştirilebilir ve esnektir. Mükemmel evi inşa etmek için uzun yıllar harcadıysanız ve şimdi haritanın daha güzel bir bölümünü veya daha güzel bir biyomu keşfettiyseniz, baştan başlamak zorunda kalmadan tüm yerleşim yerinizi alıp toptan yerini değiştirebilirsiniz.

Starry Studio, esnek, çok yönlü ve kapsamlı bir hayatta kalma oyunu yaratmanın yanı sıra, hem ülke içinde hem de dışında Çin oyunlarına ilişkin algıya meydan okumak istiyor. Qiu, Çinli oyuncuların yalnızca belirli bir oyun türüne değil aynı zamanda belirli bir geliştirici türüne de alıştıklarını söylüyor: Once Human, tamamen farklı olmak için ortak bir çabadır.

Once Human Steam hayatta kalma oyunu: Steam hayatta kalma oyununda balık tutan bir karakter Once Human

Qiu, “Giderek daha fazla sayıda oyuncu, Çin’deki bazı oyunların, özellikle de mobil oyunların düşük kaliteli olduğunu fark ediyor ve bu yüzden onlardan kurtulmak istiyorlar” diye açıklıyor. “İyi oyunlar, gerçek oyunlar oynamak istiyorlar. Yani bu etkinin büyük bir kısmı, PC’de oynadığımız ve oynamak istediğimiz şeyleri dönüştüren ve yaptıklarımızı daha kaliteli olmaya iten batı oyunlarından geliyor.

“Çok önemli olduğunu düşündüğüm bir diğer kısım ise bazı Çinli geliştiricilerin çok inatçı olması. ‘Oyunu ben tasarladım, oyunun Tanrısı benim ve oyuncular benim dünyama geldiğinde benim dediğimi oynarlar’ diye düşünüyorlar. Ama bizim farklı bir zihniyetimiz var. Once Human’ın tüm oyunculara ait olduğunu düşünüyoruz.”

Once Human Steam hayatta kalma oyunu: Steam hayatta kalma oyunu Once Human'da bir kuş tarafından taşınan bir karakter

Once Human için devasa yeni bir oyun testi şu anda yayında ve 15 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam edecek. Oyunu denemek istiyorsanız yerler sınırlıdır ancak kayıt olup beta başlatıcıyı alabilirsiniz. tam burada. Mevcut teste giremezseniz, Once Human’ın 2024’ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor, bu nedenle oyunun tamamını beklemek için fazla zamanınız yok. Starry Studio ayrıca Aralık ve Mart aylarında beta testleri gerçekleştirdi, dolayısıyla şu an ile çıkış arasında başka bir beta testi daha olması mümkün.

Alternatif olarak, en iyi sandbox oyunlarından bazılarına veya yakın gelecekte ve gelecekte karşınıza çıkacak en iyi PC oyunlarına göz atabilirsiniz.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2