Ne bilmek istiyorsun

  • Windows 11 Insider sürümleri yakın zamanda bir bilgisayar başlatılırken Copilot’un otomatik olarak başlatılmasını sağlamaya başladı.
  • Microsoft bu işlevselliği geçici olarak duraklatmadan önce bu yılın başlarında test etmeye başladı.
  • Copilot, geniş ekranlı bilgisayarlarda otomatik olarak açılır ve bu özellik, Ayarlar uygulaması aracılığıyla devre dışı bırakılabilir.
  • Microsoft’un Copilot’u insanların önüne çıkarma çabası birçok kullanıcıda hayal kırıklığına neden oldu.

Windows Insider’lar bu hafta bilgisayarlarında garip bir davranış görmeye başladı. Son zamanlarda Windows 11’in Insider sürümlerini çalıştıran bazı bilgisayarlarda, işletim sistemi başlatıldığında Copilot’un otomatik olarak açıldığı görüldü. Microsoft, bu yılın başlarında Insider’lar arasında işlevselliği test etmeye başladı ancak geçici olarak duraklattı, bu nedenle bazıları tekrar ortaya çıktığını görünce şaşırdı.

Microsoft, insanların Copilot’u denemesini sağlamak için sabırsızlanıyor. Teknoloji devi, yapay zeka araçlarını çağırmanın çeşitli yollarını sundu ve diğerlerini de test ediyor. Copilot, Windows + C gibi kısayollara ek olarak Görev Çubuğunda da yaşayabilir. Gelecekteki bilgisayarlarda özel bir Copilot düğmesi de bulunacak. Microsoft şu anda Copilot’u simgesinin üzerine getirerek ve ekranın sağından kaydırarak AI aracını açarak açma seçeneğini test ediyor; ancak bu davranış şu anda bildirim tepsisini açmanın bir yolu.

genel-20