Final Fantasy VII Remake’in hikayesi ve sonraki bölümleri, içine dalmak için büyüleyici. 2020’deki çıkış tarihinden ÇOK önce duyuruldu ve tamamlanması için birkaç revizyondan geçmesi gerekti, ancak bunu yaptılar ve sonuçlar harikaydı. Yakın zamanda, Final Fantasy VII Rebirth aracılığıyla yeniden yapım destanının ikinci bölümünü yayınladılar ve inanılmaz oynanışı, hikayesi, görselleri ve aradaki her şeyle övgü topladı. Yine de hikaye tamamlanmadı ve üçüncü bölüm şu anda üzerinde çalışılıyor. Peki ne zaman çıkıyor?

Twitter’da tercüme edilen özel bir röportajda, Final Fantasy VII Remake’in üçüncü bölümünün sadece programa uygun olmakla kalmayıp, düşündüğümüzden çok daha ileride olduğu belirtiliyor:

Her şeyden önce hikaye zaten yazılmış, klasik hikayeyi üç parçaya bölmek zorunda kaldıkları ve her seferinde nerede duracaklarını bildikleri göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil. Bu, replikleri kaydetmek için yakında VO kabinine girecekleri anlamına geliyor. Gelişimin daha hızlı ilerlemesini sağlayan bir diğer şey de ekibi Rebirth’ten bu yeni girişe kadar tutmuş olmaları ve bu da yeni üyelere daha az “yetişme” gerektiği anlamına geliyor.

Bu nedenle ekip, bunların üç yıldan daha kısa bir sürede tamamlanabileceğini düşünüyor ve bu da destanın “finalini” 2027 çıkış tarihine yaklaştırıyor. Eğer gerçekleşirse oyuncular için büyük mutluluk olacak.

oyun-4