Muhafazakar düşünce kuruluşu The Heritage Foundation Cuma günü yaptığı açıklamada, bu hafta başında bir siber saldırıya maruz kaldığını söyledi.

Siber saldırı hakkında bilgisi olan bir kişi TechCrunch’a, Heritage’ın siber saldırıyı düzeltmek için çaba gösterdiğini ancak hangi verilerin (eğer varsa) alındığının hemen bilinmediğini söyledi.

Politico, hangi ilk rapor edildi Cuma günkü siber saldırı haberinde bir Heritage yetkilisinin, örgütün “biz olayı araştırırken daha fazla kötü niyetli faaliyeti önlemek için ağını kapattığını” söylediği aktarıldı.

Haber kaynağı, Heritage yetkilisinin siber saldırının muhtemelen ulus-devlet bilgisayar korsanlarından geldiğini söylediğini ancak iddiaya dair kanıt sunmadığını aktardı.

Miras sözcüsü Noah Weinrich, Perşembe günü e-postayla kendisine ulaştığında yorum yapmayı reddetti ve Cuma günü TechCrunch ile iletişime geçtiğinde yorum talebine hemen yanıt vermedi.

1973’te kurulan Heritage’ın merkezi Washington DC’dedir ve muhafazakar konuları destekler ve lobi faaliyetleri yapar. Vakıf Cumhuriyetçi siyasette oldukça etkilidir. Düşünce kuruluşları, çoğu eski ABD yönetimi yetkililerinden oluşan hükümet ve politika oluşturma bağlantıları nedeniyle denizaşırı siber saldırıların ve ulus devlet öncülüğündeki casusluk çabalarının sık sık hedefi oluyor.

Heritage, 2015 yılında bilgisayar korsanlarının dahili e-postalarını ve bağışçılarının kişisel bilgilerini çaldığı bir siber saldırıya uğradı.genel-24