Oyun sektörünün geleceği her şeyden çok merak konusu. Neden? Çünkü üç ana konsol yayıncısı da şu ya da bu şekilde “belirsiz geleceklerle” uğraşıyor. Microsoft ve Sony büyük çapta işten çıkarmalar yapıyor ve oyunlardan istedikleri getiriyi alamıyorlar. Nintendo’ya gelince, Switch’in ömrü sona eriyor ve pek çok kişi bu efsanevi sistemin devamını getirip getiremeyeceklerini merak ediyor. Neyse ki, Nintendo of America işlerin doğru yapılmasını sağlamaya yardımcı olacak hamleler yapıyor gibi görünüyor.

Nasıl yani? Nintendo’nun içinden biri olan Stealth’in, tartışmak üzere olduğumuz kişiden gelen bir gönderi aracılığıyla çevrimiçi olarak belirttiği gibi, Nintendo of America, Gio Corsi’yi “AAA 3. Taraf Yönetim Ekibi”nin bir parçası olarak işe aldı. Aşağıda gönderileri görebilirsiniz:

Peki bu ne anlama geliyor? Basitçe söylemek gerekirse Nintendo Switch, The Big N’nin bir süredir sunduğu en iyi 3. parti sistemiydi. Bununla birlikte, sahip olduğu harika 3. parti oyunlara rağmen, platforma girmeyen bazı önemli oyunlar vardı ve diğerleri Switch için optimize etmeye bile çalışmadı. Gio ile bu durum değişebilir ve geliştiricilerin oyunlarını Nintendo’nun bir sonraki platformuna koymak için yaygara koparması ile bir sonraki sistemin, her ne ise, hemen harika bir 3. taraf desteğine sahip olmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Gio’nun rolünü ne kadar iyi yerine getireceğini yalnızca zaman gösterecek.

oyun-4