Bir rapora göre, Android için Google Fotoğraflar yakında birçok kullanıcının uzun süredir devam eden sorununu çözecek yeni bir özellik getirebilir: depolama alanı eksikliği. Şu anda uygulama, kullanıcıların görüntüleri orijinal kalitede veya daha fazla alan yaratmak için fotoğrafları ve videoları sıkıştıran ‘depolama tasarrufu’ kalitesinde depolamasına olanak tanıyor. Ancak bu yalnızca ayar değiştirildikten sonra Google Fotoğraflar’a eklenen dosyalar için yapılabilir. Artık Android uygulamasının, kullanıcıların mevcut dosyaları bile sıkıştırmasına olanak tanıyan bir özellik getirdiği bildiriliyor.

Bir göre rapor PiunikaWeb (tipster AssembleDebug aracılığıyla) tarafından, Google Fotoğraflar 6.78, kod dizileri arasında gizli bulunan ‘Depolamayı kurtar’ seçeneğiyle birlikte geliyor. İhbarcı, özelliği manuel olarak etkinleştirebildi ve kullanıcıların, uygulamanın bulut depolama alanında önceden depolanan mevcut fotoğraf ve videoları sıkıştırmasına olanak tanıyan yeni bir ayar seçeneği gösterdi. Bu dikkate değer bir özelliktir, çünkü daha önceki kullanıcılar bunu yalnızca platformun web sürümü aracılığıyla yapabiliyordu.

Özelliğin ekran görüntülerine göre ayar, Depolamayı yönet menü seçeneği. Özellik şuraya yerleştirilir: Depolama alanını kurtar başlık ve başlıkla birlikte görünür Fotoğrafları Depolama alanı tasarrufuna dönüştürün. Altında kısa bir açıklama şu şekildedir: “Mevcut Orijinal kaliteyi Depolama alanından tasarruf kalitesine geçirerek depolama alanının bir kısmını kurtarın”.

Bu, uygulamanın, Google Fotoğraflar’daki dosyaları sıkıştırmanın Google’ın Gmail veya Drive gibi başka yerlerinde saklanan veya eklenen öğeleri etkilemediğini açıkladığı başka bir sayfayı açar. Özelliğe eklenen ayrı dizeler, rapora göre uygun fotoğraf ve videoların kalıcı olarak küçültülmüş boyutta yedekleneceği ve bunun geri alınamayacağı konusunda uyardı. Ayrıca sıkıştırma işlemi, dosya sayısına ve boyutlarına bağlı olarak birkaç gün kadar sürebilir.

Şu anda kullanıcılara sunulmasa da, gelecekte kullanıma sunulması durumunda kullanıcılar şu adrese gidebilir: Fotoğraf Ayarları > Destek olmak > Depolamayı yönet > Fotoğrafları Depolama alanı tasarrufuna dönüştürün. Bu özellik, Android için Google Fotoğraflar uygulamasında bulundu ancak iOS uygulamasında da mevcut olabilir.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Yorumlar

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı takip edin X, Facebook, Naber, İş Parçacığı Ve Google Haberleri. Cihazlar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı. En iyi etkileyiciler hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız şirket içi bölümümüzü takip edin O Kim360 Açık instagram Ve Youtube.

Fallout Review: Prime Video’nun Şiddet İçeren Kıyamet Sonrası Video Oyunu Uyarlaması Şaşırtıcı Şekilde İnsani


Apple, Kullanılmış Orijinal Parça Desteğiyle Kendi Kendini Onarım Seçeneklerini Genişletiyor; Etkinleştirme Kilidini Bileşenlere Genişletiyor

genel-8