Ne bilmek istiyorsun

  • Call of Duty: Warzone ve Modern Warfare 3, 6 Nisan’da 3. Sezon için ücretsiz ve ücretli içerik ekleyen bir güncelleme aldı.
  • İçerik düşüşü, Warzone için hayranların en sevdiği Resurgence haritası Rebirth Island’ın geri dönüşünü içeriyordu ve Modern Warfare 3 için hafta sonu boyunca ücretsiz bir deneme içeriyordu.
  • Oyuncu istatistikleri izleme sitesi SteamDB, Steam’de Call of Duty için en yüksek oyuncu sayısını kaydetti ve 3. Sezonun başlamasının ardından yaklaşık 167.000 oyuncuya ulaştı.

Call of Duty’nin en son içerik düşüşü birden fazla açıdan yeniden canlanmaya yol açmış olabilir. Site Takibi SteamDB.info Pazar öğleden sonra Call of Duty’ye rekor sayıda oyuncu katıldı. 166.772 eşzamanlı oyuncuyla 24 saatlik yeni zirve ve önceki 24 saatlik zirve rekoru bir yıldan fazlaydı. Twitter hesabı @CharlieIntel başlangıçta rekor kıran oyuncu sayısını bildirdi.

Modern Warfare 2, Modern Warfare 3 ve Warzone’daki Steam oyuncularının tümü, SteamDB’deki oyuncu sayılarına dahil edilir, çünkü bu üç oyun Steam’de tek bir oyun olarak listelenir. SteamDB konsol oyuncu sayılarını da dikkate almaz. 2022’de Call of Duty: Warzone 2.0’a geçiş yaparken Raven Software ve Infinity Ward’un ekip liderleri, Call of Duty oyuncularının çoğunluğunun birincil platform olarak hâlâ son nesil konsolları kullandığını paylaştı.

genel-20