Apple, tüm Mac serisini yapay zekaya önem veren M4 işlemcilerle yenilemeye hazırlanıyor. BloombergMark Gurman’ın. Yeni M4 donanımlı Mac’lerin bu yılın sonlarında gelmeye başlayacağı, geri kalanının ise 2025’in başlarında geleceği bildiriliyor.

Kaynaklara göre Apple, M3 çipli ilk MacBook Pro’yu Kasım 2023’te piyasaya sürse de şirketin M4 çipinde “üretime yaklaştığını” söylüyor Bloomberg. Apple’ın, piyasaya sürüldüğünde M4’ün AI işleme yeteneklerini vurgulayacağı bildiriliyor; bu, muhtemelen pazara çıkan çok sayıda rakip “AI PC”ye ve Mac satışlarındaki yavaşlamaya yanıt olarak geliyor.

M4 çipi, kod adı Donan olan giriş seviyesi M4 çipi, orta seviye Brava ve en yüksek performanslı Hidra çipi de dahil olmak üzere en az üç farklı seviyede gelecek. Bloomberg. Apple’ın Donan’ı giriş seviyesi MacBook Pro’ya, MacBook Air’lere ve alt seviye Mac Mini’ye ekleyeceği bildiriliyor. Bu sırada, Bloomberg Apple’ın orta seviye Brava’yı daha üst özelliklere sahip MacBook Pro’lar, Mac Mini’ler ve Mac Studio için ayıracağını, üst seviye Hidra çipini ise Mac Pro’ya ekleyeceğini söylüyor.genel-2