Ring Battery Doorbell Pro, Ring serisinin en yeni ve en popüler eklentilerinden biridir, ancak aynı zamanda 230 dolardan oldukça pahalıdır. Uygun fiyatlı bir alternatif arıyorsanız Aqara G4’e rastlamış olabilirsiniz. Bu cihaz, Ring Battery Doorbell Pro ile benzer özellikler sunuyor ancak neredeyse yarı fiyatına çalışıyor. Ancak ön kapınız için iyi bir arkadaş mı yoksa pahalı Ring görüntülü kapı zilini mi tercih etmelisiniz?

Tasarım ve fiyatlandırmadan kurulum ve mevcut özelliklere kadar karar vermenize yardımcı olması için Aqara G4 ve Ring Battery Doorbell Pro’ya bir göz atalım.

Tasarım

Yüzük

Ring, görüntülü kapı zili tasarımları için oldukça standart bir formüle sahip ve bu, Battery Doorbell Pro ile devam ediyor. Cihaz, üst kısmı siyah, alt kısmı gümüş olmak üzere bölünmüş bir kasaya sahiptir; üst yarısı kamera ünitesini, alt kısmı ise kapı zili düğmesini (mavi bir LED ile çevrelenmiştir) barındırır.

Aqara G4, tamamen siyah tasarımı ve büyük kapı zili düğmesiyle o kadar da şık değil. Kamera muhafazası da büyük ve dairesel olduğundan cihaz aslında içinde iki büyük daire bulunan siyah bir dikdörtgene benziyor. Kötü görünmüyor – ancak Ring Battery Doorbell Pro’nun birinci sınıf görünümüyle kıyaslanamaz.

Kazanan: Halka Pilli Kapı Zili Pro

Kurulum

Pil ve ön panel, Ring Battery Doorbell Pro'dan çıkarıldı.
Jon Bitner / Dijital Trendler

Ring Battery Doorbell Pro, kablosuz bir görüntülü kapı zili olduğundan kablolama veya elektrik bağlantılarıyla uğraşmanıza gerek kalmaz. Pil takımını şarj edin, nereye monte etmek istediğinize karar verin ve ardından akıllı telefonunuza bağlayın. Sürekli güç istiyorsanız, ünite geleneksel kablolu güç kaynağına yönelik bağlantılar içerir. Aqara G4 için de benzer bir hikaye var çünkü hem kablosuz hem de kablolu destek sunarak mülkünüz için daha iyi seçeneği seçmenize olanak tanıyor.

Kazanan: Bağlamak

Özellikler ve teknik özellikler

Bir kişinin kapıya nasıl yaklaştığını gösteren Ring Birds Eye uygulaması.
Yüzük

Ring, Battery Doorbell Pro’yu birinci sınıf özelliklerle donattı. 1536p çözünürlük ve 150 derecelik izleme açısının yanı sıra, gelişmiş gürültü engelleme özelliğine sahip iki yönlü ses, misafirlere yanıt vermek için Hızlı Yanıtlar desteği, her hareket olayı sırasında ek çekimler yakalamak için Ön Video ve hızlı çıkarılabilen bir pil sunar. şarj edilmesi kolay bir paket. Aynı zamanda genellikle kablolu Halka ürünlerine ayrılan Kuş Bakışı Bölgesini de destekler. Bu sayede hareketin mülkünüze nasıl yaklaştığı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Aqara G4 o kadar yüklü değil ama yine de çoğu ev için ideal. Teknik özellikler listesinde 1080p çekim yapan bir kamera, yerel microSD kart desteği, özel zil sesleri ve dahili siren yer alıyor.

Kazanan: Halka Pilli Kapı Zili Pro

Fiyatlandırma ve abonelikler

Aqara G4 bir kapının yakınına kuruldu.
Akara

Aqara G4’ün parlamaya başladığı yer burasıdır. Kapı zili sadece 120 dolardan çalışıyor ve çoğu zaman çok daha ucuza satılıyor. Bu, Ring Battery Doorbell Pro’nun 230 dolarından çok daha iyi. Aqara G4 ayrıca aylık abonelik gerektirmiyor ve yedi günlük ücretsiz bulut depolamanın yanı sıra microSD kartta yerel depolama desteği sunuyor. Ring kullanıcıları, ayda 5 dolardan başlayan ve diğer birçok özelliğin yanı sıra 180 günlük video geçmişi sunan bir Koruma Planı almak isteyeceklerdir.

Kazanan: Akara G4

Karar

Birinci sınıf bir görüntülü kapı zili arıyorsanız, Ring Battery Doorbell Pro’yu yenmek zordur. Üst düzey özellikleri ve kolay kurulum sürecinin yanı sıra, güzel görünümlü bir görüntülü kapı zilidir ve misafirler üzerinde harika bir ilk izlenim bırakır.

Karşılaştırıldığında Aqara G4, gelişmiş çözünürlük ve Kuş Bakışı Görüş dahil olmak üzere bazı önemli özelliklerden yoksun. Bununla birlikte, aylık aboneliğin olmaması tutumlu alışveriş yapanlar için son derece caziptir ve microSD yuvası aracılığıyla yerel depolama desteği büyük bir satış noktasıdır. Dolayısıyla, paradan tasarruf etmek istiyorsanız ve bazı harika özellikleri kaçırmaktan çekinmiyorsanız, Aqara G4, Ring Battery Doorbell Pro’ya harika (ve ucuz) bir alternatif olabilir.
genel-19