Hellblade’de Senua’yı oynayan Melina Juergens, oyunda rol almanın kendisi için ne anlama geldiği ve performansının insanlara neler katabileceğini umduğu hakkında daha fazla bilgi paylaştı.

ile yapılan bir röportajda XboxJuergens, “İnsanlara yardım etmek istiyorum, akıl sağlığı konusunda farkındalık yaratmak ve anlaşıldıklarını hissetmelerine yardımcı olmak istiyorum” dedi. Juergens de kendi deneyimlerini yaşadı ve karanlığı aydınlığa çevirmek istiyor.

Şimdi oynuyor: Senua’s Saga: Hellblade 2’nin Savaşı Güzel Görünüyor ve Sert Hissediyor | GameSpot Önizlemesi

“Bu rahatsızlıklarla ilgili deneyimim var; bunu nasıl anlamlı bir şeye dönüştürebilirim?” dedi.

Senua’s Saga: Hellblade II’de Senua, orijinal oyunun son olaylarıyla barıştı. Sevgilisi Dillion’un ölümüyle yüzleşti. Devam filmi burada başlıyor ve Senua artık deneyimlediği “görüntüler ve sesler üzerinde daha fazla kontrole sahip”. Juergens, “Psikozun üstesinden gelemiyor ama bunu nasıl daha iyi yöneteceğini biliyor” dedi.

Stüdyo başkanı Dom Matthews bu konuyu biraz daha tartıştı ve devam filmi başladığında hayranların Senua’yı nasıl bulacağını açıkladı.

Matthews, “İki şeyi kabul etme noktasına geldi” dedi. “Biri onun psikoz deneyimi ve benzersiz dünya görüşü, diğeri ise Dillion’u geri getirememesi. Yani burada, kararlılık bulan ve acı veren acısını olumlu eyleme dönüştürmenin bir yolunu bulan bir Senua buluyoruz. Böylece Dillion’un ölümü boşuna değildi.”

Hellbalde II, Xbox Series X|S ve PC için 21 Mayıs’ta çıkıyor ve Game Pass aboneleri oyunu ilk gün oynayabilir.oyun-1