Jake Gyllenhaal’ın gözleri hala oyunculuk kariyerinin bir noktasında Batman’i oynamayı umut ediyor.

Aktör daha önce Christopher Nolan’ın 2005 yapımı filmindeki Bruce Wayne rolü için düşünülmüştü. Batman Başlıyor, ancak sonuçta rol Christian Bale’e gitti. Ancak bu onun bir gün Yarasa kostümüne adım atma hayalini değiştirmedi.

“Elbette. Gyllenhaal yakın zamanda şöyle konuştu: “Bu her zaman bir onur olacaktır.” Ekran Rantı hâlâ ilgilenip ilgilenmediği sorulduğunda. “Bu tür şeyler ve bu roller klasiktir.”

Yol Evi Star, “klasik” olarak nitelendirdiği karakterlere olan hayranlığını ve yıllar boyunca onları canlandıran oyunculara nasıl saygı duyduğunu anlattı.

“Geçmişte diğer inanılmaz aktörlerin oynadığı rolleri oynamaktan bahsetmişken, bana göre aslında diğer inanılmaz aktörlerin geçmişte oynadığı roller ve bunu düşündüğümde aslında Iago’yu oynayacağım. Othello ve Denzel Washington’u düşünüyorum ve zaman içinde bu rolü oynayan aktörlerin geçmişini düşünüyorum ve bundan korkuyorum” dedi Gyllenhaal. “Yani bu ilk seviye. Şu anda üzerinde çalıştığım şey bu.”

Gelecek filmle Cesur ve Cesur, imrenilen süper kahraman rolü artık DC Genişletilmiş Evren’de parlayacak yeni bir aktöre açık. Proje, DC Studios başkanları Peter Safran ve James Gunn’ın “Bruce Wayne’in DCU Batman’inin tanıtımı” olarak tanımladığı yeni geniş evrenine uyacak.

Oyuncu kadrosu henüz açıklanmasa da bazı hayranlar Gyllenhaal’ı bu rolde görmek istediklerini ifade etti. Henüz bir süper kahraman olarak rol alma fırsatı bulamasa da, Tom Holland’ın liderliğindeki kötü adam Mysterio’yu oynama deneyimi var. Örümcek Adam: Evden Uzakta.

Cesur ve Cesur ayrıca Ben Affleck’in Zack Snyder’ın 2016 filminde Batman rolünü üstlenmesinden yıllar sonra geliyor Adaletin Şafağı ve 2017’ler Adalet Ligi. Robert Pattinson şu anda Matt Reeves’in devam filminde Kara Şövalye rolünü yeniden canlandırıyor. Batman Bölüm IIbu film DC Universe’ün dışında yaşıyor ve bunun yerine bir Elseworlds franchise’ı yapıldı.sinema-2