Galaxy S25 serisinin Ocak 2025’teki Galaxy Unpacked’de hayata geçmesine hâlâ on ay veya belki daha da uzun bir süre var. Ancak bu, Samsung’un Galaxy S25 serisini piyasaya süreceğini iddia eden yeni, cesur ve yarım yamalak bir söylentinin ortaya çıkması nedeniyle söylentilerin geri çekileceği anlamına gelmiyor. Bir sonraki büyük şey Exynos 2500’ü genel anlamda içerecek ve durumun böyle olmayacağını biliyoruz. Size nedenini söyleyeyim.

Galaxy S25, Exynos 2500 ve Snapdragon 8 Gen 4’ün bir karışımını içermelidir

Hatırlamıyorsanız, Samsung ve Qualcomm, Snapdragon yonga setlerinin kullanımı konusunda çok yıllı bir anlaşma yapmıştı; bu da Samsung’un önümüzdeki yıllarda en iyi yonga setlerinin en iyilerinden yararlanacağı anlamına geliyordu. Yani Galaxy S25’in en azından bir dereceye kadar Snapdragon 8 Gen 4’e sahip olacağı aşikar. Ancak söylenti aynı şeye inanmıyor.

Artık söylenti, Galaxy telefonlarda Snapdragon yonga setlerinin olacağı düşüncesini tamamen ortadan kaldırmıyor; sadece Galaxy Z serisiyle sınırlı olacaklarını iddia ediyor ki bu da mantıklı. Ancak Galaxy S’nin nasıl ana hat olduğunu ve Z serisinin de S serisini temel aldığını düşünürsek Galaxy S25 serisinin Snapdragon 8 Gen 4’ü kullanmasını engellemek pek mantıklı değil. Tabii bunu söylemek için henüz çok erken. ama söylenti bana pek uymuyor, özellikle de her iki şirketin de çok yıllı bir anlaşma içinde olduğu gerçeğinden sonra.

Exynos 2400’ün Snapdragon muadili ile karşılaştırıldığında gerçekten iyi performans gösterdiğini hesaba kattığınızda bile Galaxy S25 kullanıcılarının Snapdragon 8 Gen 4’ten ve sunduğu her şeyden keyif almasını engellemek hala mantıklı değil. Ancak gelecek ve Samsung’un nasıl ilerleyeceği hakkında bir şey söylemek için henüz çok erken. Bildiğimiz şey, pek çok bilginin eksik olduğu ve en azından önümüzdeki haftalarda veya aylarda ortaya çıkacağıdır.

Durum ne olursa olsun, buna biraz ihtiyatla yaklaşmanızı şiddetle tavsiye ediyorum çünkü günün sonunda her şey Samsung’un alacağı karara bağlı. Hem Exynos 2500 hem de Snapdragon 8 Gen 4, bu yazının yazıldığı sırada henüz nihai değil ve aynı durum Galaxy S25 serisi için de geçerli. Bu, sonunda spekülasyonların önerdiğinden tamamen farklı bir şey elde edebileceğimiz anlamına geliyor.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecan

genel-17