Dark Souls serisinin en güçlü yönlerinden biri, temel dövüşlerinin ne kadar tatmin edici olduğudur. Ölümsüzler Tımarhanesi’ndeki o ilk anlardan itibaren, dünyasını ve hikayesini deneyimlemeden çok önce kılıç oyununa kapılmıştım. Yaklaşan roguelike aksiyon oyunu için ücretsiz Steam demosunu oynamış olmak Ceset BekçisiBu temel FromSoftware fikirlerini Darkest Dungeon tarzında ilerlemeli bir 2D oyunda benimseyen geliştirici Melancholia Studio’nun erken erişim çalışmasıyla neler başarabileceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Corpse Keeper’da aslında kahramanınız olarak savaşmıyorsunuz; bunun yerine, et ve kemik parçalarını sizin yerinize savaşmak için yaşayan ölü savaşçılara dönüştüren bir büyücüsünüz. Bu roguelike oyunda Ossuary’nizden her çıktığınızda, yanınıza üç minyon alacak ve karşılaştığınız her savaş için onlardan birini seçeceksiniz. Amacınız, oluşmasına yardım ettiğiniz güçlü iblisi, içinde beklediği katedralin sınırlarından kaçıp kendi gücünü toplamadan önce yok edecek kadar güçlü bir ordu inşa etmektir.

Corpse Keeper’daki savaş, Dark Souls ile dövüş oyunları arasında kalan bire bir karşılaşmalardan ibarettir. Çeşitli hareketlere izin veren yönlü girişler veya kombinasyonlarla tek tuşla saldırılar. Bir diğeri yana doğru kaçıyor; saldırılardan kaçınmak için harika ama kapsamlı saldırılara karşı işe yaramıyor.

Tam bir blok yok, ancak zamanlamalı bir saptırma gelen hasarı ortadan kaldıracak, mükemmel bir savuşturma ise düşmanın dengesini bozacaktır. Bir yuvarlanma sizi rakibinizin arkasına geçirebilir ve aynı zamanda saptırılması zor itme saldırılarından da kaçınacaktır. Son olarak, cezalandırıcı bir darbe veya başka bir özel yetenek sağlamak için ruh kristallerini kullanabilirsiniz (bir buz şövalyesi, tahmin edebileceğiniz gibi, düşmanın hareketini önemli ölçüde yavaşlatan tüyler ürpertici bir patlama yaratabilir).

Her koşuda bir dizi koridor boyunca yürüdüğünüzü, kaynaklarla, ‘kutsama’ sunabilecek eserlerle (her ne kadar birçoğunun beraberinde olumsuz yanları olsa da) ve elbette savaşmaya hazır düşmanlarla karşılaştığınızı görürsünüz. Geziler arasında topladığınız kaynakları operasyon üssünüz olan Ossuary’ye götürebilir ve bir sonraki maceranıza atılmak için ek ölümsüz savaşçılar üretebilirsiniz.

Onlar daha fazla savaştıkça, bazı hareketleri başkalarıyla değiştirme seçeneğine sahip olacaksınız; böylece, eğer o ağır süpürmenin inmesi zor olduğunu düşünüyorsanız, düşmanları hazırlıksız yakalamak için onu daha hızlı bir yükselişle değiştirebilirsiniz. Ancak çok fazla bağlanmayın; Bir ceset karşılaştığı her macerada çürüyecektir; sonuçta bunlar, sizin ruh çağırma büyücülüğünüzün biraz daha fazlası tarafından bir arada tutulan kan ve cesaretin kutsal olmayan karışımlarıdır.

YouTube Küçük Resmi

Sonunda her ceset parçalanacak ve bir tane daha yapmak zorunda kalacaksın. Her yola çıktığınızda yanınızda en fazla üç savaşçı getirebilirsiniz, bu nedenle bol miktarda etli şeytan yarattığınızdan ve emrinizdeki kaynakları onları başarıya hazırlamak için kullandığınızdan emin olun.

Corpse Keeper şu anda Steam’de Erken Erişim ile çıktı. Ayrıca şimdi dene Ücretsiz Steam demosu sayesinde. Melancholia Studio, oyunun “çok fazla cilalama ve içerik gerektirdiğini”, dolayısıyla erken erişim süresinin ne kadar süreceği konusunda şu anda bir planın bulunmadığını belirtiyor. Ancak benzersiz becerilere sahip ek karakterler, keşfedilecek daha fazla aşama ve kullanılacak ek öğeler eklemeyi amaçlıyor.

Kesinlikle yapılacak çok şey olsa da, buradaki konsept ve stil ile ilgili her şeyi gerçekten seviyorum ve zaten ölçülü dövüş tarzına bağımlıyım. Corpse Keeper’ın nasıl gelişeceğini görmek için kesinlikle sabırsızlanıyorum ve Melancholia Studio, toplulukla tam potansiyeline ulaşmak için çalışma konusunda oldukça şeffaf görünüyor, bu yüzden gözlerimi üzerinde tutacağım.

Bu arada, hiçbir kazananı kaçırmamanız için, 2024’te mutlaka oynanması gereken bağımsız oyunların yanı sıra, bol miktarda cezalandırıcı aksiyon için en iyi soul benzeri oyunları bir araya getirdik.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2