Bir sonraki Borderlands oyunu ve Tiny Tina’s Wonderlands’in devamı hakkında bildirilen bazı perde arkası ayrıntılarıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Kotaku bildirdi Gearbox’ın ana şirketi Embracer’ın 2023’teki bütçe endişelerini açıklamasının ardından, Gearbox’ın “heyecan verici yeni projeler ve IP’ler üzerindeki bazı çalışmaları rafa kaldırdığını” söyledi. Geliştiricinin bu noktada odağını bir sonraki Borderlands oyununa ve Tiny Tina’s Wonderlands’in devamına kaydırdığı söyleniyor. Raporda, Borderlands 3’ün devam filminin liderlik ekibinin “yeniden başlatıldığı” belirtildi ve söylentilere göre Tiny Tina’s Wonderlands devam filminin “yumuşak bir yeniden başlatma”ya sahip olduğu da eklendi.

Şimdi oynuyor: Minik Tina’nın Harikalar Diyarı Lansman Fragmanı

Kaynaklar siteye her iki oyunun da “hala umut verici olduğunu ve iyi bir şekilde ilerlediğini” söyledi. Aynı zamanda sitenin kaynakları, Embracer ve Gearbox’ın farklı bir şirkete potansiyel satışı konusundaki belirsizliğin geliştiriciler arasında bir miktar tedirginlik yarattığını söyledi.

Borderlands 4 ve Tiny Tina’s Wonderlands 2’nin varlığı ilk kez 2023 yılında bir geliştiricinin LinkedIn profili sayesinde gün yüzüne çıktı. Bu ayın başlarında Gearbox patronu Randy Pitchford, stüdyonun bir sonraki oyununun stüdyonun şimdiye kadar yaptığı “en iyi” oyun olacağını söyledi ve birçok kişi bunun Borderlands 4 olduğuna inanıyor.

2023’te Embracer, büyük bir finansman anlaşmasının 11. saatte başarısız olmasının ardından işten çıkarmaların, stüdyoların kapanmasının ve oyun iptallerinin geleceği konusunda uyardı ve o zamandan beri bu hamleler gerçekleşti. O zamandan beri bu anlaşmanın, daha önce Embracer’a 1 milyar dolar veren Suudi Arabistanlı Savvy Games ile yapıldığı bildirildi.

Yakın zamanda Embracer’ın Sabre Interactive’i satması için 500 milyon dolar alacağı, Gearbox’ı satma anlaşmasının da yakın olabileceği bildirildi. Embracer’ın Gearbox’ı satabileceği Eylül 2023’ten beri söyleniyor.

Şubat ayının başlarında Embracer potansiyel stüdyo satışlarından bahsetmişti. yatırımcıların bilgilendirilmesi o zamanlar şirket için parasal açıdan faydalı olabilecek ve sermaye harcamalarını azaltabilecek işlerde hâlâ “birkaç daha büyük yapılandırılmış elden çıkarma süreci” vardı.oyun-1