Dürüst olmak gerekirse bir işletim sisteminden diğerine geçmek büyük bir sorumluluktur. En azından benim gibi tecrübeli biri için, ancak birçok rapor bunu yapmak için hiçbir zaman geç olmadığını öne sürüyor. Android cihazdan geçiş yapan kişiler arasında en popüler olan iPhone modellerini gösteren yeni bir rapor ortaya çıktı ve bu üzücü bir gerçek olsa da, eminim bir yerlerde, Android cihazdan geçiş yapan kişiler arasında en popüler olan Android telefonların bir listesi vardır. bir Apple cihazı.

Android kullanıcıları, edindikleri deneyimden memnun görünmüyor ve bu nedenle iPhone’a geçiyorlar

En son rapora göre iPhone 14 veya Plus modeli, Android’den geçiş yapan kişiler arasında en popüler modellerdir ve geçiş yapanların %26’sından fazlası bu modele geçiş yapmaktadır. Bunun hemen arkasında %25’e varan oranlarla Pro serisi cihazlar yer alıyor.

Bu raporun gösterdiği ilginç şey, insanların en son iPhone 15 serisini ele geçirmekle pek ilgilenmemeleri. Bunun nedeni, Android’den Apple’a geçiş yapan kişilerin orta sınıf Android cihazlar kullanıyor olması ve dolayısıyla bu yükseltmenin zaten yeterli olması olabilir. Ancak endişelenmeyin, çünkü en son modellerde %12 gibi bir kullanıcı yüzdesi vardır.

Hikaye burada bitmiyor. iPhone SE veya iPhone 12 bile 2023’te bazı Android kullanıcılarının geçiş yaptığını gördü.

Bu, Android cihazların geride kaldığını ilk kez görmüyoruz. Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, ABD’de en çok satan yedi telefonun hepsinin iPhone olduğunu, Android’in son üç sırada yer aldığını ve bütçe odaklı cihazların da yer aldığını gösterdi.

Bu, pazarda iyi ve üst düzey Android cihaz sıkıntısı olduğu anlamına gelmiyor. Çoğu durumda, birçok Android telefon bazı iPhone’lardan daha pahalıdır, ancak insanlar Apple’ın ekosistemini ve cihazlarını her şeyden çok tercih ederler ve bu kesinlikle Android OEM’lerinin ilgilenmesi gereken bir şeydir.

Bu yıl birçok harika Android telefonla süslendi ve yakın gelecekte çok daha fazlası gelecek, ancak iPhone 16 serisinin Eylül ayında piyasaya sürülmesiyle her şeyin yeniden tekrarlandığını görebiliriz.

Haber kaynağı: CIRP

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17