PlayStation 5 satışları şimdiden 50 milyon adedi aştı; bu, üç yılı aşkın bir süre önce sahneye çıktığından bu yana nadiren önemli bir fiyat düşüşü yaşayan bir konsol için sağlam bir rakam. Ancak henüz Sony’nin en yeni konsolunu almadıysanız, Best Buy şimdi sunuyor yeni PS5 “ince” ve dijital kopyası Marvel’in Örümcek Adam 2 449,99 $ (50 $ indirim) karşılığında bu pakette gördüğümüz ilk indirimi işaret ediyor.

Revize edilen PS5, Sony’nin standart disk tabanlı ürünlerinden çok da farklı değil. Döngü ortası yenileme biraz daha küçük ve daha rafine olup orijinal modellerle aynı oyunların tümünü aynı 4K grafik kalitesinde gerçekleştirir. En büyük değişiklik, herhangi bir alete ihtiyaç duymadan kolayca çıkarabileceğiniz ve takabileceğiniz çıkarılabilir disk sürücüsü ve 1 TB’lık yerleşik depolama alanına (OG modelinde 825 GB’a kadar) mütevazı bir teknik özellik artışıdır. Ayrıca, tek bir USB-C ve USB-A’nın aksine öne bakan iki USB-C bağlantı noktasıyla yeniden düzenlenmiş bir bağlantı noktası seçimine sahiptir.

Bir tane aldıktan sonra Keychron Q1 Pro Geçen yıl yaklaşık 200 $ karşılığında, mekanik klavyelerin büyük-C Seçimi olduğunu, dikkatli olmazsanız cüzdanınızı ve hatta ipotek ödemenizi kolayca mahvedebilecek bir seçenek olduğunu kabul eden ilk kişi ben olacağım. Ancak tüm mekanik tahtalar size bir kol ve bacağa mal olmaz. Keychron C3 Pro çok az bir ücret karşılığında sahip olunabilecek bütçe panosuna iyi bir örnektir, özellikle de Amazon’daki tüm zamanların en düşük seviyesiyle neredeyse eşleşiyor3 Mart’a kadar teslim alabilirsiniz. kırmızı veya kahverengi anahtarlar 29,91 $ (yaklaşık 7 $ indirim).

Fiyatına baktığınızda da tahmin edebileceğiniz gibi, bütçe dostu C3 Pro taviz vermekten ibaret. Kablolu, sayısal tuş takımı olmayan başlangıç ​​kartı, çalışırken değiştirilebilir anahtarlar veya birinci sınıf PBT tuş başlıkları ile donatılmamıştır, ancak keyifli bir yazma deneyimi, kırmızı arka aydınlatma ve Windows ile macOS arasında kolayca geçiş yapma yeteneği sağlar. Aynı zamanda nispeten sağlamdır – açıkçası bu fiyat noktasında bulmak zor olabilir – ve klavyeler için bir tür açık kaynaklı ürün yazılımı olan QMK’yi destekler. İkincisi, VIA uygulamasını kullanarak klavyenin ışık efektlerini ayarlamanın, özel makrolar atamanın ve tuşları yeniden eşlemenin oldukça basit olduğu anlamına gelir; bu da panoyu beğeninize göre çok daha kolay özelleştirmenize olanak tanır.

Kesinlikle piyasadaki daha premium modellerden bazılarının görünüşünü ve hissini sunmayacak, ancak 30 $ için ödünleşimler mantıklı.genel-2