Canavar moduna girmeye hazır mısınız? Final Fantasy VII Yeniden Doğuş klasik Kujata’yı getiriyor çağırmak yeniden yapılan oyuna geri dönelim. Oyuncuların, çağrının kilidini açmak için Chadley’in savaş simülatöründeki efsanevi boğayı yenmeleri gerekecek. Titan, Phoenix ve Alexander’ın ardından Kujata, daha zor olmasa da benzersiz bir mücadele sunuyor. İşte canavarı evcilleştirmenize yardımcı olacak bir rehber.

Kujata’ya Hazırlıklı Gelin

Her zamanki gibi, savaştan önce ilgili Sığınaklara giderek çağrıyı zayıflatabilirsiniz. Bu aynı zamanda Materia’nızı aldığınızda onu güçlendirir. Kujata’nın Kutsal Alanları Gongaga bölgesinde bulunmaktadır. Birincisi, varacağınız kuzey girişinin hemen yanında, ikincisi ise kasabaya doğru ilerlerken onu biraz geçiyor. Üçüncüsü ise biraz uzakta. Kasabanın içinden geçildiğinde güneybatıda, yıkık tapınağın diğer tarafında yer alıyor.

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Kujata Çağırma

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Kujata Çağırma KonumuFinal Fantasy VII Yeniden Doğuş Kujata Çağırma Konumu

Bu tamamlandıktan sonra, zayıflamış çağrıyla savaşmak için Chadley’e dönebilirsiniz. Savaşın dikkate değer özelliği, Kujata’nın üç temel tür arasında geçiş yapabilmesidir: yıldırım, ateş ve buz. Şimşek modundayken rüzgar büyüsüyle vurun. Ateş modu için buzla vurun. Ve buz için ateşle vurun. Yuffie bu savaş için iyi bir seçimdir çünkü onu kullandıktan sonra ninjutsu yeteneğiyle büyü türleri arasında kolayca geçiş yapabilir. Bununla birlikte, Yuffie’nin savunması düşük olduğundan Aerith’in büyülerinde en iyi şansı yakaladım. Ama aslında önemli olan en iyi rüzgar, buz ve yangın saldırılarını elinizin altında bulundurduğunuzdan emin olmaktır.

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Kujata Çağırma SavaşıFinal Fantasy VII Yeniden Doğuş Kujata Çağırma Savaşı

Boğanın Savaşı

Dev bir boğa olan Kujata, genellikle parti üyelerinize doğru hücum saldırıları kullanır. Bunları engellemenin zor ama atlatılmasının kolay olduğunu düşünüyorum. Thunderous Stomp özellikle ağır bir harekettir (şaka değil). Ama kaçmanın şaşırtıcı derecede işe yaradığını gördüm. Yani siz de aynısını yapmak isteyebilirsiniz. Kujata tek bir parti üyesine odaklanmış gibi görünüyorsa, bu zamanı Kujata’nın o anda zayıf olduğu noktaya göre uygun bir büyü saldırısıyla ateş ederek uzaklaştırın. Büyülü bir türle yanıp sönmediğinde iyileşme şansını değerlendirin.

Durulayın ve tekrarlayın; sonunda Kujata aşağı inecektir. Çok fazla hasar vermiyormuşsunuz gibi görünebilir, ancak sadece büyü sayacınızı büyü saldırılarınızla doldurmaya çalışıyorsunuz. Aslında önceki çağrılardan çok daha basit bir savaş. Onu bir kez şaşırttığınızda Kujata, ona verdiğiniz tüm hasarı oldukça sert bir şekilde karşılayacaktır.

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Kujata Çağırma SaldırısıFinal Fantasy VII Yeniden Doğuş Kujata Çağırma Saldırısı

Ancak Kujata’nın hâlâ dikkat etmesi gereken bir saldırısı var: Üçlü Afet. Kujata, sihirli formlarının üçünü de değiştirdikten sonra devasa bir ateş, buz ve yıldırım saldırısı başlatacak. O zamana kadar onu yenmediğiniz sürece bundan gerçekten kaçınamazsınız. Bununla birlikte, üç temel formdan hemen sonra ortaya çıktığı için, bunu önceden tahmin edebilir ve Kujata üçüncü formuna girdiğinde iyileşebilir veya Manaward’ı kullanabilirsiniz. Bu temel zayıflıkları kullanmaya devam ederseniz, bu dev canavarı yenersiniz.

Ve bununla birlikte efsanevi Kujata sizin oluyor. Heyecan verici bir şekilde, yalnızca hücum saldırısına erişmenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda elemental saldırılarının her birinden birer tane alacaksınız. Oldukça çok yönlü bir çağrı!

Ve eğer hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Final Fantasy VII Yeniden Doğuş“Son on yılın en iyi oyunlarından biri” olarak adlandırdığımız oyunun incelemesini buradan okuyabilirsiniz.oyun-4