Disney Epic Mickey’nin yaratıcısı Warren Spector, serinin modern platformlara dönüşü hakkında yorum yaptı ancak üçüncü bir girişin imkansız olduğunu söyledi. Ancak eğer bu oyun yapılacaksa bazı fikirleri var.

Spector, “Epic Mickey 3’ü yapmayı çok isterdim ama bunu imkansız kılacak günlük bir işim var. Aslında bir tri-quel’de ne yapacağıma dair üst düzey bir fikrim var.” LinkedIn’de açıklandı. Ancak fikri hakkında daha fazla ayrıntı vermedi.

Şimdi oynuyor: Disney Epic Mickey: Rebrushed – Duyuru Fragmanı

Disney Epic Mickey serisi, orijinal 2010 oyununun yeniden yapımı olan Disney Epic Mickey: Rebrushed olarak geri dönüyor. Spector ayrıca geliştirici Purple Lamp’e yeniden yapımda yardımcı oldu, ancak katılımının ne kadar derin olduğu bilinmiyor.

Spector, LinkedIn’de Purple Lamp’in yanı sıra Rebrushed’ın yayıncısı THQ Nordic’e övgüler yağdırmaya devam etti. “Şirketin onlarca yıldır devam eden aile eğlencesi sunma mirasının bir parçası olmak umduğumdan daha fazlasıydı” dedi.

Spector şu anda Argos: Riders on the Storm ve Thick as Thieves gibi oyunlar üzerinde çalışan OtherSide Entertainment’ta çalışıyor.

GameSpot’un Disney Epic Mickey incelemesinde şöyle demiştik: “Epic Mickey, değerli bir lisansın iyi bir şekilde uygulanmasının bile çok sayıda temel tasarım kusurunun üstesinden gelemeyeceğini gösteriyor.” Disney Epic Mickey: Rebrushed bu yılın sonlarında PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkacak.oyun-1