Robotik çim biçme makinesi üreticisi Husqvarna, yeni bir yazılım güncellemesinin id’nin klasik iblis avcısını oynamanıza olanak sağlayacağını duyurdu Kıyamet Oyunda gezinmek için makinenin kendi kontrollerini kullanarak doğrudan çim biçme makineleri üzerinde. Evet, gerçekten de az önce bunu söyledik. Burada eksantrik bir yatak odası projesinden bahsetmiyoruz; Doom resmi olarak bu çim biçme makinelerinde çalışacak.

İlk olarak 1993 yılında piyasaya sürülen Doom, pürüzsüz 3D grafikleri ve acımasız iblis öldürme oynanışıyla PC oyuncularını büyüledi. O zamanlar çalışması için 386 gerekiyordu (kötü bir şekilde), ancak 66MHz 486 DX-2’niz varsa onu gerçekten uçurabilirdiniz. Ancak artık günlük cihazlarda kullanılan temel bilgisayarlar bunu çalıştırabiliyor; bu da Doom’u RGB fanlar, hamilelik testleri, dijital kameralar, termostatlar vb. üzerinde oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Adını siz koyun, muhtemelen birisi Doom’u çalıştıracaktır.

Ancak bu projeyle ilgili ilginç olan şey, bunun çim biçme makinesi üreticisi tarafından tanıtılan resmi bir özellik olmasıdır. Husqvarna robot çim biçme makineleri üretiyor ve oyunculara ilk olarak DreamHack Winter 2023’te oyunun tek oyunculu zamana karşı modunu temel alan eleme oturumlarıyla bir Doom çim partisi düzenlediği Doom’un tadını verdi. Finaller daha sonra ana sahnede meşhur Doom Deathmatch modunu kullandı. Husqvarna gururla etkinliği “oyunun olmayan bir cihazda oynanacağı muhtemelen ilk çok oyunculu yarışma” olarak tanımladı.

Doom, Husqvarna Automower NERA makineleri için 9 Nisan 2024’ten 26 Ağustos 2024’e kadar indirilebilecek ve bu noktada bir yazılım güncellemesiyle oyun kaldırılacak. İndirdikten sonra, yerleşik kontrolleri kullanarak oyunu çim biçme makinesinin kendi ekranında oynayabileceksiniz. Husqvarna, ilerlemek için Başlat düğmesine basmanız, ateş etmek için kontrol düğmesine basmanız ve karakterinizi yönlendirmek için kontrol düğmesini sola ve sağa çevirmeniz gerektiğini söylüyor.

Eğer şık bir robotik çim biçme makinesine sahip olacak kadar şanslıysanız ve onunla 90’ların oyun aksiyonunu denemek istiyorsanız, üye olmak Yazılım güncellemesine kaydolmak için. İndirme işlemi Nisan ayına kadar kullanılamayacak olsa da bunu hemen şimdi yapabilirsiniz.

Doomy ile ilgili her şeyin hayranıysanız, oyuna birçok yeni özellik ekleyen en son Brutal Doom mod güncellemesine göz atın ve aynı zamanda birçok klasikin ana hatlarını çizen en iyi eski oyunlara ilişkin rehberimizi de okuduğunuzdan emin olun. PC’nin zengin oyun geçmişi. Şimdi en sevdiğim Çim Biçme Makinesi Deth plağını koyarken kusura bakmayın.oyun-2