Motorola, Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024’te Corning ile 2024 yılında tüm portföyünde Gorilla Glass kullanacağını öngören yeni bir anlaşma yaptığını duyurdu. Buna, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek akıllı telefonlar ve tabletler de dahil olacak. Gorilla Glass koruması yılın ikinci yarısından itibaren cihazlarda kullanılabilecek. Şirket ayrıca akıllı telefonları, bilgisayarları ve tabletleri birleşik bir ekosistemde birbirine bağlayan ve kullanıcıların Motorola cihazlarını Lenovo’nun dizüstü bilgisayar ürünlerine kolayca bağlamasına yardımcı olacak bir yazılım olan Smart Connect’i de tanıttı.

Şirket şunları yaptı: duyuru Haber Odası aracılığıyla “2024 Motorola cihaz portföyünün tamamı, bu yılın ikinci yarısından itibaren Corning Gorilla Glass özelliğine sahip olacak” vurgusunu yaptı. Anlaşmadan önce yalnızca pahalı Motorola akıllı telefonlarda ekran koruması bulunuyordu, ancak daha uygun fiyatlı telefonlarda bu özellik yoktu. Bu hamle artık şirketin giriş seviyesi cihazlarının bile Gorilla Glass ile gelmesiyle sonuçlanacak.

Şirket, “Bu ortaklık, Lenovo’nun dizüstü bilgisayar ve tablet kategorilerinde Gorilla Glass’ın belirli Lenovo dizüstü bilgisayar ve tabletlerde yer almasıyla Corning ile olan işbirliğine dayanıyor” diye ekledi.

Duyuruda hangi Gorilla Glass’ın kullanılacağı belirtilmese de, rapor 9to5Google, MWC’deki bir demo sırasında şirketin Gorilla Glass 5 ve Gorilla Glass Victus 2’yi sergilediğini vurguladı. Kullanıcılar için bu hamle, bütçe segmentinde bile çizilmeye ve düşmeye karşı daha dayanıklı ekranlarla sonuçlanacak, ancak bu bilinmiyor. bunun sonucunda fiyatlara bir etkisi olup olmayacağı.

Ayrı olarak postalamakMotorola ayrıca markanın akıllı telefonları, tabletleri ve Lenovo’nun dizüstü bilgisayarları ve PC’leri arasında birleşik bağlantı sunan yeni bir yazılım olan Smart Connect’in lansmanını da duyurdu. Hareket, farklı cihazlar arasında Apple, Samsung, Google ve bazı Çinli markaların halihazırda sahip olduğu ekosisteme benzer bir ekosistem yaratmayı amaçlıyor.

Kullanıcıların Smart Connect aracılığıyla erişebilecekleri bazı özellikleri ortaya koyan Motorola, telefon, dizüstü bilgisayar ve tablet arasında tek klavye ve fare kullanımına olanak sağlayacak Çapraz Kontrol’ü öne çıkardı. Akış için Kaydır özelliği, kullanıcıların herhangi bir uygulamayı veya etkinliği bir cihazdan diğerine kesintisiz bir şekilde seçmesine olanak tanıyacak. Bahsedilen diğer özellikler arasında Bildirim Senkronizasyonu, Paylaşım Merkezi, Akıllı Pano ve daha fazlası bulunur.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerin en son lansmanları ve haberlerinin ayrıntıları için MWC 2024 merkezimizi ziyaret edin.genel-8