Şirketlerin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, teknoloji profesyonellerinin kariyerlerini ilerleten beceriler edinmelerine yardımcı olan kârlı bir girişim olan Interview Kickstart, ilk finansmanını Blume Ventures’tan 10 milyon dolar topladı.

2014 yılında kurulan San Francisco merkezli girişim, mühendislerin en iyi teknoloji şirketlerinin çalışanlarından veya mezunlarından öğrenmesine yardımcı oluyor. Kurucu ortak Ryan Valles, bir röportajda TechCrunch’a verdiği demeçte, her zaman karlı olmasına rağmen, 2023’ün Interview Kickstart için çok önemli olduğunu, şirketin kurucu ortağı Ryan Valles’in ileri düzey rollere geçmek isteyen mühendisleri hedef alan yeni başlatılan yapay zeka dikeyinde hemen geniş çapta benimsendiğini söyledi.

Röportajın BaşlatılmasıKendisi, tekliflerinin aynı zamanda mühendislerin Big Tech’in aradığı büyük ölçekli zorlukları takdir etmeyi öğrenmelerine ve görüşmelerde daha iyi performans göstermelerine yardımcı olduğunu söyledi.

“Büyük teknoloji şirketleri inanılmaz ve dünyayı değiştiren işler yapıyorlar ve olağanüstü yeteneklere ihtiyaçları var. Ancak eğitim sistemi buna ayak uyduramıyor” dedi. “Bugün var olan boşluğu anlamanın bir yolu, bu en iyi şirketlerin kabul oranıdır. Yüzde 2-3.”

Daha önce girişim şirketi Accel’de çalışan Valles ve Box’ın görüşme sürecini oluşturan kurucu ortak Soham Mehta, startup’ı şekillendirirken deneyimlerinden yararlandı.

Röportaj Kickstart’ın öğrencileri, en yüksek rakamı 1,2 milyon doların üzerinde olmak üzere 250.000 doları aşan iş teklifleri aldı. Pek çok profesyonel, yaklaşık 550 Büyük Teknoloji eğitmeni tarafından verilen dersleri aldıktan sonra maaşını ikiye katladı. Valles, startup’ın mezun eğitmenleri arasında Amazon, Apple, Facebook, Google ve Netflix’in de yer aldığını ve bunların çoğunun Interview Kickstart ile olan ilişkilerini topluma katkı sağlamanın bir yolu olarak gördüğünü söyledi.

Kickstart’ın kurucuları, soldan sağa Ryan Valles ve Soham Mehta ile röportaj yapın. (Resim kredisi: Röportajın Başlangıcı)

“2023 yılında işi yeniden düzenledik. Biz Yapay zekayı tamamen ayrı bir dikey ve birçok üst düzey kurs ve geçiş kursu olarak başlattık” dedi.

Uzaktan çalışma ve işten çıkarmalar arttı fırsatlar azalıyor. “İşlerde bir güç kanunu var. En iyi işler aynı seviye için 2-3 kat ödeme yapar. Böylece orantısız derecede kazançlı bir kariyere sahip olabilirsiniz ve tüm ailenizi de yanınıza alabilirsiniz,” diyen Valles, mühendislerin ilerlemesi için kaynak sıkıntısının bu zorluğu daha da ciddi hale getirdiğini ekledi.

2.500-10.000 ABD Doları tutarındaki program, canlı sınıfları, mentorluğu ve performans değerlendirmelerini içerir. Bugüne kadar 20.000’den fazla profesyonel kaydoldu; bunların 2.000’den fazlası geçen yılın yapay zeka kursuna katıldı. Yarı kayıt, 12 ay içinde yeni işler veya terfiler için geçerli olacaktır.

Valles, “En iyi mühendisler ve ürün çalışanları için tamamen uzaktan sunulan, en iyi şirket eğitmenleri tarafından öğretilen, en iyi şirket merkezli bilgileri alabileceğiniz dünyadaki tek platformuz” diye ekledi.

Startup geçmişte risk sermayesi toplamaktan kaçındı çünkü Valles, Interview Kickstart’ın her zaman karlı olduğunu ve sürdürülebilir birim ekonomisine odaklandığını söyledi. “Sektördeki birçok startup’ın edindiği kötü alışkanlıkların çoğundan kaçındık çünkü her zaman müşterilerimize odaklandık” dedi.

Röportaj Kickstart nihayet dış sermayeyi artırıyor çünkü agresif bir şekilde iki ila üç yeni alana odaklanmayı planlıyor. Yapay zeka tekliflerine aktif olarak yatırım yapmayı ve müfredatların seviyelendirilmesi ve değiştirilmesi yaklaşımını ürün yönetimi ve tasarım da dahil olmak üzere daha fazla alana genişletmeyi planlıyor. Valles, girişimin aynı zamanda programcılarını işletmelere sunmayı da değerlendirdiğini söyledi ancak girişimin henüz karar vermediği konusunda uyardı.

Blume Ventures için Interview Kickstart’a yapılan yatırım, on yıllık tarihindeki en büyük açılış çekini oluşturuyor.

Blume Ventures Yönetici Ortağı Karthik Reddy, yaptığı açıklamada “Röportaj Kickstart benzersiz bir fırsat sundu” dedi. “Yatırım, Interview Kickstart’ın misyonuna ve profesyonellere kariyer değiştiren etki sağlama konusundaki geçmişine olan inancımızın bir kanıtıdır. Son derece rekabetçi teknoloji endüstrisinde başarılı olmak için kendilerini yeni beceriler ve fırsatlarla donatan profesyoneller üzerinde büyük bir etki yarattılar. Soham ve Ryan bunu on yılın en büyük ölçekli hikayelerinden biri olacak şekilde ölçeklendirmek için iyi bir konumdalar.”genel-24