Larian’ın yayın direktörü, seslerini duyuran az sayıdaki oyuncudan çevredeki “tehditlere ve zehirliliğe” son vermelerini istedi Baldur’un Kapısı 3 mod desteği, ekibin topluluğa ancak aynı anda güvenli bir şekilde yakın çalışabileceğini hissettiğinde yakın olabileceğini söylüyor.

Baldur’s Gate 3 düzeltmesi 19’un yanı sıra Larian, RPG oyunu için resmi mod desteği için platformlar arası bir planın yolda olduğunu açıkladı; ekip, gelişen mod topluluğunun, en son piyasaya sürülmesinden bu yana BG3’ü hayatta tutmaya yardımcı olan şeyin önemli bir parçası olduğunu fark etti. yıl. Baldur’s Gate 3’ün harika modlarının hepsini seviyorum, dolayısıyla Larian’ın neden oyuncuların oyuna verdikleri katkıyı desteklemek istediğini anlayabiliyorum.

Ancak Larian’ın yayın yönetmeni Michael Douse’un vokallere tutkulu bir çağrıda bulunmasıyla her şey yolunda gitmedi, ancak BG3 topluluğunun saygılı olmayan küçük bir kısmı.

“Yakında mod desteğimizin nasıl görüneceği hakkında derinlemesine konuşacağız. Lansmanından beri üzerinde çalışıyorum. Her zaman olduğu gibi bunu topluluğumuzla kendi tarzımızda tartışacağız. Geliştiricilerimize ve topluluk ekiplerimize yönelik tehditler ve zehirlemeler yalnızca sohbete zarar verecektir. Lütfen şunu durdurun,” diye yalvarıyor Douse.

“Bu, çok kısa bir süre içinde yaklaşık iki milyondan 10’un üzerinde oyuncuya ulaşan bir oyun, dolayısıyla konuşmanın daha bulanık ve karmaşık hale gelmesi doğal. Ancak aynı düzeyde diyaloğu sürdürmek için insanların bu konuşmaların zaman aldığını anlamalarına ihtiyacımız var.

Douse şunu ekliyor: “Topluluğumuzun %99,9’u kesinlikle en iyiler ve onlar sayesinde – çok şükür ki – topluluk ekibim bu yolda direniyor,” diye ekliyor Douse. “Ama sanırım bir şehriniz olduğunda birkaç çürük yumurtanın yangın çıkarması kaçınılmazdı.

“Bitirmek gerekirse, ancak yakın çalışabilirsek yakın olabiliriz. Eğer bunu yapamazsak ve mesafe koymak zorunda kalırsak bu herkes için gerçekten kötü olur, özellikle de bizim ve kesinlikle sizin için. Lütfen katılan milyonlarca insanın daha iyiliği için çalışmamıza yardım edin ve rahatlayın.”

YouTube Küçük Resmi

Baldur’s Gate 3’ün erken erişimden çıkmasından önce ve sonra Larian, planlar, destek ve hızla büyüyen topluluğu gelişmelerden haberdar etmenin yolları hakkında seslerini yükseltti. Doğal olarak çürük elmalar bu alanda seslerini duyurmak isteyecekler ve görünen o ki Larian, bunun geliştirici ve oyuncu ilişkisinin genel sağlığı açısından iyi olmadığını herkesin bilmesini istiyor.

Douse, Larian’ın toplulukla “devam eden yakınlığı” konusunda bu hafta iletişim ekibiyle bir görüşme yapıldığını söylüyor ve “bunun çoğalması için çok çalışıyoruz” diye ekliyor.

Kılıç Sahili’nden daha fazlasını arıyorsanız, göz atmak isteyeceğiniz harika Baldur’s Gate 3 yapılarımız ve Baldur’s Gate 3 sınıflarımız var.

Ayrıca günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için bizi Google Haberler’de takip edebilir veya PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2