AT&T, bazı müşterilerin 12 saate kadar hizmetsiz kalmasına neden olan son öfkeden dolayı üzgün. Bunu telafi etmek için şirket, etkilenenlere bir sonraki faturalarına dahil edilecek 5 dolarlık bir kredi verecek, ancak bu pek çok AT&T kullanıcısı için yeterli görünmüyor.

Şirket, kesintiden etkilenen müşterilerle “düzeltme” niyetini duyurdu. X’te yayınla, eski adıyla Twitter, hafta sonu. Ona göre Destek sayfası, 5 ABD doları tutarındaki kredi hesap başına esas alınır; bu, bir hesapta birden fazla hattı olan müşterilerin yine de yalnızca bu tutarı alacağı anlamına gelir. Ayrıca AT&T, AT&T Business, AT&T Ön Ödemeli ve Cricket müşterilerinin krediye hak kazanmadığını söyledi.

5 ABD Doları tutarındaki kredi sonraki 1-2 faturalandırma döngüsünde uygulanacaktır.

“Bu kesintinin neden olduğu hayal kırıklığının farkındayız ve birçok müşterimizi hayal kırıklığına uğrattığımızı biliyoruz. AT&T destek sayfasında bunun, aileleri, arkadaşları ve diğerleriyle bağlantı kurma becerilerini etkilemiş olabileceğini anlıyoruz. “Küçük işletme sahipleri etkilenmiş olabilir ve potansiyel olarak müşterilerle bağlantı kurmanın önemli bir yolunu sekteye uğratabilir.”

5 dolarlık bir kredi ilk bakışta önemsiz görünse de AT&T, kredinin “tam günlük hizmetin ortalama maliyetine” dayandığını açıklıyor ki bu daha mantıklı. Ancak mantıklı olması doğru çözüm olduğu anlamına gelmez.

Sosyal medyadaki bazı öfkeli müşteriler şunları söyledi: 5 dolar neredeyse yeterli değildi kesinti sırasında işini kaçıran kişilerin telafi edilmesine yardımcı olmak. Diğerleri ise bu kadar küçük bir miktarın kredilendirilmesinin neden iki ay sürdüğünü merak etti.

AT&T’nin mobil ve geniş bant hizmeti sağladığı göz önüne alındığında 100 milyondan fazla insan ABD’de geçen hafta yaşanan hizmet kesintisi hızla ulusal haber hikayesi. Ayrıca teşvik etti yaygın komplo teorileri. Bazıları kesintinin arkasında Çin veya Rusya’nın olduğunu öne sürdü. Diğerleri bunun, Netflix filminden bazı komplo teorisyenleri tarafından spekülatif kurgunun gerçek dünyadaki olayları nasıl doğru bir şekilde tahmin ettiğini açıklamak için kullandığı bir terim olan “tahminli programlama” olduğunu belirtti. Dünyayı geride bırakmak.

Genel olarak, bir krizde yapılacak en iyi şey sorumluluk almak ve aşırı düzeltme yapmaktır; bu da AT&T’nin açıkça beceremediği bir şeydir. Şirket, müşterilerin olayı arkalarında bırakmalarına yardımcı olmak yerine olaya benzin döktü ve onları AT&T’nin ne kadar ucuz olduğu hakkında konuşmaya teşvik etti. Şirket 2023 yılında 118 milyar dolar gelir elde etti.

@saylilirose kullanıcısı şunları yazdı: “Gerçekten kızsam mı yoksa sadece gücensem mi bilemiyorum.” AT&T’nin kredisine yanıt X’te.

genel-7