Margot Robbie ve film yapımcısı Greta Gerwig için filmin son satırına karar vermek Barbie bazı ortaklarıyla bir savaştı.

Amerika Yapımcılar Birliği’nin yıllık kahvaltısı sırasında Robbie oyuncak şirketi Mattel tarafından Barbie’nin Warner Bros. filminde söyleyebileceği, söyleyemeyeceği ve yapamayacağı yaratıcı korkuluklar olup olmadığı soruldu. Ryan Gosling ve Simu Liu’nun Ken versiyonlarının “birbirlerini kıracaklarını” söylemelerinin ne anlama geldiği de dahil olmak üzere yöneticilerin senaryoyla ilgili sorularını hatırlatarak başladı.

“’Birbirlerini kıyıya vurmaları ne anlama geliyor?’ ‘Bunun ne anlama geldiğini düşünüyorsun?’ diye düşündük.” Robbie, filmin son satırına değinmeden önce kalabalığa gülerek şunları söyledi: “Jinekoloğumu görmeye geldim.”

Robbie şöyle devam etti: “Ya da günlerce uğruna mücadele ettiğimiz jinekolog hattında filmi, resim kilitlenmeden önce bitirmek gibi bir şey olabilir. Bu hala bir kavgaydı. Sanırım bu sadece ölmek için tepeleri seçmekti ama ne olursa olsun her zaman sohbet etmek ve birlikte olmaktı.

Robbie, Mattel’in filmin senaryosunu imzalamak yerine tedaviyi imzalaması gerektiğini söyledi. Bu da zorlu bir işti çünkü senaristler Gerwig ve Noah Baumbach tipik olarak tedaviler yazmadılar ve ilk başta bunu yapmakta tereddüt ettiler. Ayrıca sonuçta herkesin aklında aynı amacın olduğunu belirtti. Robbie şunları söyledi: “Konu asla ‘Mattel’le savaşmalıyız. Warner Bros.’la savaşmalıyız.’ Hepimiz bu işte birlikteyiz ve harika bir film yapmak istiyoruz.”

Skirball Kültür Merkezi’ndeki kahvaltıda PGA’nın Darryl F. Zanuck Ödülü’ne aday gösterilen filmlerin yapımcıları onurlandırıldı. Soru-Cevap oturumunun diğer katılımcıları arasında Emma Stone (Zavallı Şeyler), Ben LeClair (Amerikan Kurgu), Mark Johnson (Kalanlar), Daniel Lupi’nin (Çiçek Ayı’nın Katilleri), Bradley Cooper (Maestro), Charles Roven (Oppenheimer), Christine Vachon (Geçmiş Yaşamlar) Ve İlgi Alanı (James Wilson). Sonbaharın Anatomisi Cesar Ödülleri için yurt dışında oldukları için yapımcıları yoktu.

Yazan, yöneten, başrol oynayan ve yapımcı Cooper Maestro, filminin zorlu yönetmeniyle ilgili şaka yaptığı için kalabalıktan kahkahalar aldı. Cooper, “Şimdiye kadarki en büyük zorluk lanet yönetmendi” dedi. “1:3:31 en boy oranında siyah beyaz 35 mm stokla çekim yapmak gibi çılgın talepleri vardı. Filmin yarısı siyah beyaz… mekanda olmayı istemek. Aklımızı kaybediyorduk!”

Stone’a yapımcı olarak oyuncu olarak kendisini nasıl koruduğu soruldu. Zavallı Şeyler müstehcen sahneleri göz önüne alındığında.

“Bazı açılardan bu işin en kolay kısmıydı. Bunun koreografisi yapıldı” dedi Stone. “60 Portekiz turtasının nasıl yürüneceğini veya yenileceğini bulmak”, “insanların bana sormak istediği tek şey olan çıplaklıktan çok daha zorlayıcıydı!” Gülerek ekledi: “Anladım. Bu provokatif falan.”

Oppenheimer Yapımcı Roven, biyografik filmi üretmenin en zorlu kısmının 721 sayfalık cildi okumak olduğunu söyledi. Amerikan Prometheus’u. Bitirmesi biraz zaman aldı ama bitirdikten sonra aileleriyle birlikte geçirecekleri bir hafta sonu kaçamağında kitabı Nolan’a önerdi. Anlaşıldığı üzere, Nolan’ın filmindeki Robert Pattinson karakteri İlke atom bombasının babası J. Robert Oppenheimer’dan alıntı yaptı. Böylece Nolan kitabı okumayı kabul etti.

Roven, “Üç hafta sonra beni aradı ve ‘Ben de varım’ dedi” diye hatırladı. “Chris Nolan bir kez dahil olduğunda ona hayır demek oldukça zor. Birkaç ay sonra senaryoyu bitirdi ve biz de çıktık.” Sonunda Universal’e indi ve Nolan, uzun süredir yaşadığı evi Warner Bros.’tan ayrıldıktan sonra onu yakaladı.

Pazar günü açıklanacak olan en iyi PGA ödülü, en iyi film Oscar yarışı söz konusu olduğunda en bilgilendirici ödül olarak kabul ediliyor. En iyi Akademi Ödülünü kazanan ödülün önceki kazananları arasında şunlar yer alıyor: Her şey Her Yerde Aynı Anda, KODA, Göçebe Ülkesi, Yeşil Kitap Ve Suyun Şekli.sinema-2