Samsung’un önümüzdeki haftalarda en az iki yeni Galaxy A serisi telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor: Galaxy A35 ve Galaxy A55. Güney Koreli şirket henüz bu cihazların piyasaya sürülmesi için herhangi bir tarih belirlememiş olsa da, Samsung’un yakında çıkacak orta sınıf Android telefonları hakkında zaten pek çok ayrıntıyı biliyoruz.

Hem Galaxy A35 hem de A55’te ortak olan şeylerden biri de Key Island tasarımıdır. Samsung, Dynamic Island’ın ardından Galaxy A serisi telefonları için de farklı bir tasarım dilini benimsemiş gibi görünüyor. Yeni tasarımı benimseyen ilk iki telefon zaten piyasaya çıktı: Galaxy A15 ve Galaxy A25.

Galaxy A35 ve A55, Key Island’ı kitlelerle buluşturmaya devam edecek olan modellerdir. Birkaç canlı çekim Galaksi A55Twitter’da sızdırıldı birkaç hafta önce internette ortaya çıkan görsellerle aynı doğrultuda.

Canlı resimlerin yanı sıra, @stufflistings ayrıca telefonun bazı özelliklerini de ortaya koyuyor. Bunların çoğunu zaten biliyoruz, ancak bunu doğrulayan başka bir güvenilir kaynağa sahip olmak güzel. Yeni başlayanlar için, Galaksi A55 Muhtemelen (hayal kırıklığı yaratacak şekilde) 12 GB’a kadar RAM ile eşleştirilmiş bir Exynos 1480 işlemci tarafından desteklenecek.

Telefonun arka kısmında 50MP + 12MP + 5MP kameralardan oluşan üçlü kamera kurulumu yer alıyor. Galaksi A55 Ayrıca selfie’ler için ön tarafta 32 megapiksel kamera bulunuyor.

Her ne kadar fotoğraflarda pek görünmese de Galaksi A55 metal bir çerçeveye sahip olacak ve yeni Key Island tasarımında daha iyi erişilebilirlik için güç ve ses düğmeleri çıkıntılı olacak.

Hem Galaxy A35 hem de A55’in Mart ayında resmi olarak tanıtılacağı yönünde söylentiler var ancak daha önce de belirttiğimiz gibi Samsung bunların lansman tarihini henüz onaylamadı.

telefon-1