Galaxy S24 serisinin en yeni özelliklerinden biri (amiral gemisi telefonların hoşuna giden olağan iyileştirmeler arasında) Galaxy AI, SAMSUNGtamamen yeni üretken yapay zeka deneyimi. Bugün Güney Koreli teknoloji devi, merakla beklenen Galaxy AI’yi daha fazla cihaza getirecek olan One UI 6.1’i duyurdu.

Galaxy AI özelliklerini daha fazla cihaza taşıyacak One UI 6.1

Güncelleme, Galaxy S23 serisi, Galaxy S23 FE ve katlanabilir Z Fold 5 ve Z Flip 5 telefonlarının yanı sıra Samsung’un amiral gemisi tablet serisi Galaxy Tab S9 için de geçerli olacak. Kullanıcılar Mart ayının sonundan itibaren güncellemeyi almaya başlayacaklar.

Yeni Galaxy AI deneyimi, mobil yapay zekaya yeni bir standart getirmek için cihaz içi ve bulut tabanlı yapay zekayı birleştiriyor. Samsung Mobil eXperience İş Başkanı ve Başkanı TM Roh şunları söylüyor:

Roh ayrıca bunun Galaxy AI’nın sadece başlangıcı olduğunun altını çiziyor ve Samsung’un bu deneyimi 2024 yılında 100 milyondan fazla Galaxy kullanıcısına ulaştırmayı planladığının altını çiziyor.

Hepinizi heyecanlandıracak Galaxy AI özellikleri

Galaxy AI’nin One UI 6.1 güncellemesiyle cihazınıza getireceği tüm özelliklere bakalım.

İletişim basitleştirildi

Galaxy AI çok sayıda kullanışlı iletişim özelliği sunuyor:

  • Sohbet Yardımı: mesajınızın tonunu ayarlamanıza ve ayrıca mesajları 13 farklı dile çevirmenize yardımcı olur;
  • Canlı Çeviri: Telefon görüşmelerinde sesli ve yazılı çevirilerden yararlanmanızı sağlar, böylece dil engelleri ortadan kalkar. Yalnızca önceden yüklenmiş Samsung Telefon uygulaması için kullanılabilir;
  • Tercüman: Dillerini konuşmasanız bile yerel halkla sohbet etmenize yardımcı olur. Bölünmüş ekran özelliği, canlı görüşmeler için metin çevirileri oluşturur.

Ama hepsi bu değil!

Galaxy yapay zeka ve üretkenlik

Samsung ayrıca Galaxy AI ile üretkenliği artırmayı hedefliyor. Alacağınız özellikler şunlardır:

  • Google ile Aramak için Çember Oluşturun: İlgilendiğiniz kısmı daire içine alarak bir fotoğraftan daha kolay arama yapın (bu güncellemenin zamanının telefonunuzun modeline göre değişebileceğini unutmayın);
  • Not Yardımı: notların hızlı özetlerine ve çevirilerine ulaşın, ayrıca notlar için kolay ve basit formatlar oluşturun;
  • Tarama Yardımı: Haber makalelerinin kapsamlı özetlerinin keyfini çıkarın, böylece daha hızlı güncel kalabilirsiniz;
  • Transkript Desteği: Toplantı kayıtlarının transkripsiyonunu alın. Ayrıca söz konusu toplantı kayıtlarının özetlerini ve çevirilerini de alırsınız.

Galaxy AI ile yaratıcılık serbest bırakıldı

Samsung, Galaxy AI’nin iyileştirme getirebileceği tek alanın üretkenlik ve iletişim olmadığını çok iyi biliyor. Ayrıca yeni güncellemeyle yaratıcılık odaklı birçok özelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Galaxy AI yaratıcılık özellikleri:

  • Üretken Düzenleme: Daha iyi ve daha etkileyici bir fotoğraf için fotoğraflardaki nesneleri yeniden boyutlandırın, yeniden konumlandırın ve yeniden hizalayın;
  • Önerileri Düzenle: Yapay zekanın önerileriyle herhangi bir fotoğrafı daha hızlı yükseltin;
  • Anında Ağır Çekim: Bu özellik, aksiyon dolu anlara yönelik ağır çekim videolar için ek kareler oluşturur (Yalnızca S23 serisi için mevcuttur, Z Katlama 5 ve Flip 5, Sekme S9 serisi).

Hepsinden öte, destekleyici cihazlara sahip kullanıcılar, daha da kişiselleştirilmiş bir Galaxy için yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtlarının tadını çıkaracaklar.

Daha önce de belirttiğimiz gibi güncelleme Mart ayının sonunda yayınlanmaya başlayacak. Her zamanki gibi güncellemeyi tam olarak ne zaman alacağınız cihazınıza ve operatörünüze bağlıdır.telefon-1