Gmail, YouTube veya Google Drive gibi Google hizmetlerini kullanıyorsanız kısa süre içinde oturum açtığınız sayfaların görünümünde bir değişiklik olduğunu fark edeceksiniz. bugün açıklandı oturum açma sayfalarının görünümünü daha temiz, daha akıcı bir tasarımla güncelliyor.
Bu yeni estetik, bu sayfaları Gmail ve Arama gibi diğer Google ürünlerinde kullanılan Materyal Tasarımı diliyle uyumlu hale getirerek birleşik ve tanıdık bir deneyim yaratıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, bu yeniden tasarım web ve mobil cihazlara yayılacak.

Yeni görünüm, yuvarlatılmış köşelerin ve yumuşak renklerin vurgulanması gibi alışılagelmiş Materyal Tasarımı öğelerini içeriyor. Artık “İleri” için hap şeklinde bir düğme var ve “E-posta veya telefon” alanını Google logosunun ve “Oturum aç” başlığının sağına yerleştiriyor. Çok tanıdık olan dil değiştirici, Yardım, Gizlilik ve Şartlar bağlantıları, daha önce olduğu gibi doğrudan alt kısımda kalıyor.

Temel değişiklik tamamen görseldir; bunu yeni bir boya katı olarak düşünün. Daha temiz bir arayüz ve kullandığınız ekran için optimize edilmiş bir düzen göreceksiniz. Ancak daha da önemlisi, tanıdık e-postanızı (veya telefon numaranızı) ve şifrenizi kullanmaya devam edeceğiniz için oturum açma şeklinizin aynı kalacağını bilmektir. Bu küçük bir değişiklik ama oturum açma sürecini biraz daha sezgisel ve kullanıcı dostu hale getiren bir değişiklik.

Web’deki Eski ve Yeni Google oturum açma sayfası

Yeniden tasarım artık tüm kişisel Google Hesabı ve Workspace kullanıcıları için kademeli olarak kullanıma sunuluyor ve telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar gibi tüm cihazlar için geçerli olacak. Kullanıma sunulmasının beklenen tamamlanma tarihi 4 Mart olduğundan, bu yeni oturum açma sayfasını iki haftadan kısa bir süre içinde görmeyi bekliyoruz. Bu basit bir görsel yenileme olduğundan hem son kullanıcıların hem de çalışma alanı yöneticilerinin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.telefon-1