Elden Yüzüğü Erdtree’nin Gölgesi Fragman tıka basa doluydu. 21 Haziran’daki lansman tarihini beklerken, üzerinde durulacak çok fazla bilgi, teorileştirilecek özellikler ve hayranlıkla bakılacak silah ve mekanizmalara kısa bakışlar var. Bu yüzden derinlemesine bir inceleme yapmaya ve kaçırmış olabileceğiniz bazı ayrıntıları ortaya çıkarmaya ve bu yılın sonlarında yayınlanacak olan Elden Ring DLC’si için bunların ne anlama gelebileceğini açıklamaya karar verdim.

Elden Ring Shadow of the Erdtree’nin çıkış tarihi hızla yaklaşırken, devasa açık dünya oyun genişletmesi nihayet elimizde.

Bununla birlikte, neyin işe yaradığını görmek için yukarıda yer alan fragmanı, resmi bilgileri ve hayran teorilerini incelemeyi kendime görev edindim. Elden Ring DLC ​​çıktığında bunların herhangi birinin %100 doğru olduğu ortaya çıkacak mı? Paranın bizim elimizde olduğuna bahse gireriz ama bunu zaman gösterecek.

Elden Ring Shadow of the Erdtree nerede geçiyor?

Fragmanda net bir şekilde belirtilmese de Elden Ring’in DLC’si The Land of Shadow adlı ayrı bir haritada yer alıyor. Erdtree (Elden Ring haritasının ortasındaki dev parlayan ağaç) tarafından gizlenen burası, Elden Ring’in ana oyunda pek göremediğimiz arka plan karakteri Miquella’nın da gittiği yer. DLC duyurulduğunda Miqeulla hakkındaki spekülasyonların yaygınlaşmasının ardından artık bunların Shadow of the Erdtree’de merkezi bir rol oynayacaklarını biliyoruz.

Tekme tabanlı dövüş sanatları saldırıları

Fragmanın ortasında, Sekiro’nun Senpou Leaping Kick’ini ve High Monk yükseltmesini inanılmaz derecede anımsatan, yalnızca bir dizi uçan dönüş vuruşu olarak tanımlayabileceğim şeyi yapan pelerinli bir figür görüyoruz. Burada yepyeni bir silaha ya da savaşın külüne bakıyor olabiliriz ama bu zaten Elden Ring’in temel oyununda görmediğimiz bir hareket seti.

Son patron

Fragman boyunca zırh giyen ve kırmızı yılanların süründüğü kızıl saçlı bir figür görüyoruz. Onlardan bir Koleksiyoncu Sürümü Heykeli ve satın alınabilecek bir kopya kask bulunduğunu biliyoruz ki bu Messmer The Impaler. Benim tahminime göre, onlar zaten DLC’nin son patronu oldukları için (ya da ona yakın oldukları için) önemliymiş gibi gösteriliyorlar, kızıl saçlarıyla Radagon’un çocuklarıyla bilinmeyen bir akraba olduklarını gösteriyorlar.

Bir zehirli bataklık daha

Doğru okudunuz Dark Souls hayranları, Shadow of the Erdtree fragmanında bir bataklığa kısa bir bakış görüyoruz ve resmi bir DLC ekran görüntüsü de bunu destekliyor. Buranın zehirli bir bataklık olduğuna dair henüz kesin bir belirti yok, ancak oyun yönetmeni Hidetaka Miyazaki bir şeyi seviyorsa, o da bataklıklarının sizi yavaş yavaş öldürmesi ve hayatı cehenneme çevirmesidir. Bununla birlikte, bu bataklığın bir tür yavaş oluşum durumu rahatsızlığına yol açacağını varsayma konusunda güvende olduğumuzu düşünüyorum.

Son Büyük Rün

Elden Ring’in ana oyunu sırasında Sir Gideon Ofnir, Haligtree’li Miquella’nın henüz yeri belirlenemeyen yarı tanrılardan biri olduğundan bahseder. Dolayısıyla, Miquella’nın DLC’nin hikâyesi ve anlatımının odak noktası olması ve fragmandan alınan yukarıdaki resim ile Elden Ring’in başka bir parçasını pekala elde edebiliriz. Belki de bunu DLC’ye dahil etmek, Elden Ring’i ekstra parçayla yeniden şekillendirirken yeni bir sonun kapısını açabilir.

Siz DLC’yi beklerken, yolculuğunuza başlamak için harika Elden Ring sınıflarının yanı sıra en iyi Elden Ring yapıları hakkında bilmeniz gereken her şeye sahibiz.

Ayrıca günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için bizi Google Haberler’de takip edebilir veya pazarlık yapmak için PCGN fırsat takip aracımızı kullanabilirsiniz.oyun-2