Apple, iPhone 15 serisinin şirketin önceki akıllı telefon modellerine göre daha uzun pil döngüsü ömrüne sahip olduğunu ortaya çıkardı. Şirketin pillerine ilişkin belgeleri, iPhone 15 serisinin önceki modellere göre iki kat daha fazla şarj döngüsünde pil kapasitesinin yüzde 80’ini koruyabileceğini belirtecek şekilde güncellendi. Yaklaşan iOS 17.4 güncellemesiyle birlikte şirketin en yeni akıllı telefon modelleri, şarj döngülerine ek olarak Ayarlar uygulamasında telefonun pil “sağlığını” da görüntüleyebilecek.

Şirket Salı günü güncellendi pil ve performans destek belgesi (aracılığıyla MacRumors) iPhone 15 serisi için güncellenmiş pil döngüsü ömrü rakamlarıyla. Belgede “iPhone 15 modellerinin pilleri, ideal koşullar altında 1000 tam şarj döngüsünde orijinal kapasitelerinin yüzde 80’ini koruyacak şekilde tasarlandı” ifadesi yer alıyor. Öte yandan Apple’a göre iPhone 14 ve önceki modeller, 500 şarj döngüsünde şarj kapasitesinin yüzde 80’ini koruyacak.

Apple, yayına, yeni rakamların firmanın iPhone 15 serisi için pilin “belirli koşullar altında” şarj edilmesi ve boşaltılmasını içeren en son testlerinden geldiğini söyledi ve aynı zamanda pil bileşenlerinde ve güç yönetimi sisteminde iyileştirmeler yapmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi. iPhone.

iPhone 15 serisi bir akıllı telefona sahipseniz Ayarlar uygulamasını açıp Genel > Hakkında seçeneğine dokunarak telefonun piliyle ilgili üretim tarihi, ilk kullanım tarihi ve şarj döngüsü sayısı gibi ayrıntılı istatistikleri görebilirsiniz. Bu istatistikler iPhone 14 ve daha eski modellerde mevcut değildir. Önümüzdeki günlerde iOS 17.4 geldiğinde bu pil istatistiklerini Ayarlar uygulamasında farklı bir konumda bulabileceksiniz.

Geçen yıl iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple, Ayarlar uygulamasına yeni pil istatistikleri ekledi; bunlar yalnızca en yeni iPhone modelleri için mevcut. Yaklaşan iOS 17.4 güncellemesiyle birlikte iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max sahipleri, şu adrese giderek telefonlarının pil sağlığının yanı sıra bu istatistikleri de görüntüleyebilecekler. Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

genel-8