Ne bilmek istiyorsun

  • Microsoft Başkanı Brad Smith yakın zamanda bir röportajda yapay zekayı tartıştı ve düzenleme, yapay zekanın işlerin yerini alıp almayacağı ve hangi kontrollerin uygulamaya konması gerektiği gibi konuları ele aldı.
  • Smith, Copilot’un bir araç olduğunu vurgulayarak bunu matbaaya veya insanların kullanmaya adapte olduğu diğer teknolojik gelişmelere benzetti.
  • Microsoft başkanı ayrıca birçok kişinin yapay zekayı tartışırken gündeme getirdiği “insanlığa yönelik varoluşsal tehdit” konusunu ve olası sorunları önlemek için yapılması gerekenleri de tartıştı.

Yapay zeka 2024’ün en sıcak konularından biri ve Microsoft da teknolojiye dahil. Teknoloji devi, yapay zekaya milyarlarca dolar yatırım yaptı ve bir tür yapay zekayı tüm yazılımlarına dahil etmek için çalışıyor. Microsoft Başkanı Brad Smith geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir sunumda yapay zeka hakkında konuştu. EL PAÍS’la röportaj.

Röportajın tamamı, yapay zekanın toplumu ilerletme potansiyeline ve potansiyel tehditleri azaltmak için neler yapıldığına dair benzersiz bir fikir sağladığı için değerlidir. Yapay zekanın pek çok değerli kullanım alanı olsa da siber saldırılar için de kullanılıyor. Smith, yapay zekanın çalışanların yerini alıp almayacağından Terminatör senaryosunun gerçek hayatta gerçekleşmesinin nasıl durdurulacağına kadar her şeye değindi.

Yapay Zekanın Düzenlenmesi

Microsoft Brad Smith

Brad Smith defalarca yapay zekanın düzenlenmesi için baskı yaptı ve yakın zamanda yapılan bir röportajda görüşlerini yineledi. (Resim kredisi: Windows Merkezi)

Smith birkaç kez Microsoft’un yapay zekayla ilgili düzenlemelerin desteklenmesine yardımcı olması gerektiğini söyledi. Bu duyguyu yineledi ve bir benzetmeyle konuyu netleştirdi.genel-20