Sonos, farklı ihtiyaçları karşılamak için geniş bir hoparlör yelpazesi sunan mükemmel bir çok odalı kablosuz ses sistemidir. İster Play Five gibi Wi-Fi bağlantılı tek bir hoparlör, ister Sonos Arc gibi surround ses sistemi arıyor olun, Sonos ihtiyacınızı karşılar. Bunlara ek olarak Sonos Roam ve Move gibi taşınabilir hoparlörler ile Era 100 ve Era 300 hoparlörler de ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi yapabilir.

Sonos sistemi, evlerinin her yerinde müziğin keyfini çıkarmak isteyen müzik severler için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca TV’niz için Dolby Atmos özellikli surround ses sistemi oluşturmak üzere birden fazla ürünle de yapılandırılabilir. Sistem, mevcut analog ekipmanınıza bağlanacak şekilde özelleştirilebilir, böylece ihtiyaçlarınıza mükemmel uyum sağlar. Sonos, piyasadaki en iyi hoparlörler arasındadır ve paranızın karşılığını fazlasıyla verir.

Sonos hoparlörleriyle ilgili en sevdiğimiz şeylerden biri, içlerinde ne kadar çok özelliğin yer aldığıdır. Bu, yeni kullanıcıların her zaman ne yapabileceklerini bilmedikleri anlamına gelir. Sonos konuşmacıları için favori püf noktalarımızdan bazılarını paylaşarak yardımcı oluyoruz. Bir göz atın ve neler yapabileceğinizi görün!

Sonolar

Sonos hoparlörlerinizi birbirine bağlayın

İster evinize birden fazla Sonos hoparlörü getiriyor olun ister ek bir Sonos cihazı ekliyor olun, bunların birbirine bağlanması çok kolaydır. Sonos uygulaması, Sonos marka hoparlörlerin birbirine bağlanmasını yerel olarak destekler ve çoğu birbiriyle uyumludur. Bağlantı özelliklerini etkinleştirmek için Sonos uygulamasına gidin ve yeni hoparlörünüzü ekleyin. Bu, çok odalı ses, iki hoparlörlü stereo ses ve hoparlörlerinizin aynı anda çalabileceği diğer düzenlemeler için kullanışlıdır.

Gerçek oyun ayarı

Trueplay ayarlama, odadaki sesi dinleyerek ve sesi alandaki en iyi etkiyi sağlayacak şekilde ayarlayarak Sonos hoparlör kurulumunuzu ayarlamak için akıllı telefonunuzu ve Sonos uygulamasını kullanmanıza olanak tanıyan Sonos’un tescilli sistemidir.

Eski ve yeni birçok Sonos hoparlöründe mevcuttur. Sonos bunu kurulum sırasında yapmanızı önerebilir ancak bunu istediğiniz zaman Sonos uygulamasıyla ayarlayabilirsiniz. Git Ayarlar > Sistem ve ayarlamak istediğiniz hoparlörü seçin. Daha sonra, Auto Trueplay’i içermeyen hoparlörler için (bununla ilgili daha fazla bilgi aşağıda) şunu bulun: Gerçek oyun ve daha sonra Trueplay Ayarlama süreci başlatmak için. Sonos hoparlörünüzü farklı bir konuma veya yeni bir odaya taşırsanız bu yararlı olabilir.

Move, Move 2 ve Roam gibi mikrofonlu taşınabilir Sonos hoparlörlerin yanı sıra yeni Era 100 ve Era 300 modellerinin tümü, cihazların yerleşik mikrofonlarını kullanan Otomatik Trueplay özelliğine sahiptir. Tek yapmanız gereken, Sonos uygulamasında her konuşmacının ayarlarına girip, Otomatik Trueplay ayarı açık. Era 100 ve 300, daha fazla hassasiyet için Sonos’un “Gelişmiş Ayarlama” adını verdiği yöntemle manuel olarak da ayarlanabilir.

Sonos Era 300 ve Era 100 yan yana.
Simon Cohen / Dijital Trendler

Hacim sınırları oluşturun

Komşuları rahatsız etmemek veya küçüklerin kazara bir şeyleri açmasını önlemek için hoparlörünüzün belirli bir ses seviyesini aşmasını mı istiyorsunuz? Sonos hoparlörleri, kurduğunuz her oda için bir ses seviyesi sınırı belirlemenize olanak tanır. Git Ayarlarseçme Sistemdeğiştirmek istediğiniz odanın veya hoparlörün adını seçin ve şuraya gidin: Ses Sınırı. Bu, ses seviyesi için bir üst eşik belirlemenize olanak tanır, böylece söz konusu oda için işler daha da çılgınlaşmaz.

Bir surround ses sisteminde arka hoparlörleri ayarlama

Aynı türde iki Sonos hoparlörünüz varsa (ikisi gibi) Sonos One hoparlörleri (veya Ones’in üretimi durdurulduğundan beri Era 100’ler), bunları Sonos tabanlı surround ses kurulumunda arka kablosuz hoparlörler olarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin, Arc, Beam veya Ray gibi bir Sonos soundbar’ınızın yanı sıra bir Sonos Sub veya Sub Mini’niz varsa, arka tarafa bir çift Era 100, Sonos Ones (hala bulabilirsiniz) ve hatta Fives ekleyebilirsiniz. Harika ses veren surround hoparlörler.

Ancak buradaki oyun, bugüne kadarki hiçbir Sonos hoparlörüne benzemeyen yeni Sonos Era 300 hoparlörlerin eklenmesiyle biraz değişiyor. İki yandan ateşlemeli woofer, iki yandan ateşlemeli orta tweeter, bir ileri ateşlemeli orta tweeter ve bir yukarı ateşleme sürücüsü dahil olmak üzere altı sürücüyle Era 300, arka surround olarak kullanıldığında bir Dolby Atmos hoparlörüdür. Dolby Atmos özellikli Arc veya Beam (Gen 2) içeren surround kurulumunda, 7.1.4 kanala kadar surround sese sahip bir sistem elde edersiniz.

Tercih ettiğiniz akış hizmetlerini bağlayın

Sonos, gördüğümüz diğer hizmetlerle en iyi uyumluluklardan bazılarını sunuyor; dolayısıyla tercih ettiğiniz müzik hizmetlerini bağlamak, kurulum için hayati öneme sahiptir. Ancak bağlanmanızı öneririz Tümü mümkünse müzik hizmetleriniz.

Sonos, Amazon Music, Apple Music, Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz ve daha fazlasıyla çalışır. Tüm hizmetlerinizi Sonos uygulamasında aldıktan sonra, herhangi birindeki şarkıları Sonos tarafından yönetilen tek bir listeye alarak ve farklı kaynaklardan gelen müzikleri istediğiniz gibi birleştirerek çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Tidal, Apple Music, Qobuz veya Amazon Music gibi bir hizmette yüksek çözünürlüklü müziği destekleyen bir aboneliğiniz varsa Sonos hoparlörünüz de yüksek çözünürlüklü sesle uyumlu olabilir.

The Sonos Ray soundbar'ın beyaz renkli açılı görünümü.
Simon Cohen / Dijital Trendler

Durum göstergesi ışığını kapatın

Birçok Sonos hoparlörü, açık ve çalışır durumda olduğunu size bildiren bir LED gösterge ışığıyla birlikte gelir. Bu ışık geceleri rahatsız edici hale gelirse (veya evcil hayvanların veya küçük çocukların çok fazla dikkatini çekerse), onu kolayca kapatabilirsiniz. İçeri girin Ayarlar Sonos uygulamanızda yazan bölümü arayın Durum Göstergesi. Burada devre dışı bırakmak için bir seçenek olmalı.

Uygulamaları Sonos sisteminize bağlayın

Sonos uygulamasını açıp şuraya giderseniz: Ayarlar > Hizmetler ve Ses, Sonos cihazınızla daha fazlasını nasıl yapabileceğinize dair birkaç fikir göreceksiniz. İşte iyi bir örnek: Başa dön Müzik ve İçerik ve Seç Hizmet Ekle. Buraya Pocket Casts, dünyanın dört bir yanından radyo istasyonları gibi birçok popüler uygulamayı ekleyebilirsiniz. meditasyon uygulaması SakinBöylece Sonos hoparlörünüzde istediğiniz zaman bir meditasyon rutini başlatabilirsiniz.

Sonos Move Akıllı Taşınabilir Wi-Fi ve Bluetooth Hoparlör.
Sonolar

Yatmadan önce Uyku işlevini ve uyanmak için Alarm işlevini ayarlayın

Sonos hoparlörünüz dijital asistan, müzik hoparlörü ve çalar saat olarak birden fazla vardiya kullanıyorsa, bir uyku modu ayarlayarak buna yardımcı olun. Sonos uygulamasındaki ayarlarda ayrıca bir Uyumak Belirli bir süre oynatıldıktan sonra kapanacak zamanlayıcı.

Yatmadan önce biraz müzik dinlemeyi seviyorsanız bunu etkinleştirin ve zamanınızı ayarlayın. Aynı zamanda ziyaret edin Alarm bölümüne gidin ve sabah uyanmanıza yardımcı olacak bir alarm ayarlayın. Artık uyku programınızın tamamı tek bir noktadan yönetiliyor!

Sonos hoparlörlerini kontrol etmek için akıllı telefonunuzu kullanın

Evet, hoparlörünüzü kontrol etmek ve ayarları yönetmek için her zaman Sonos uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak Sonos uygulamasının en son sürümleri bunu daha da kolaylaştırıyor. Kurulumu bitirdikten sonra ana ekranda veya kilit ekranında görünen widget kontrolleriyle, telefonunuzdaki işletim sistemiyle gelişmiş uyumluluğa sahiptirler. Bu, iOS ve Android için çalışır ve zamandan tasarruf etmenin kolay bir yoludur.

Parçaları Sonos çalma listeleriyle karıştırıp eşleştirin

Günümüzde müzik servislerinin çok büyük kitaplıkları var, bu nedenle bazı şarkıları veya albümleri bir serviste bulamadığınız halde diğerinde bulamamanız nadirdir. Birden fazla hizmete abone olursanız ve bunun sizin de başınıza geldiğini fark ederseniz, Sonos Çalma Listelerini kullanabilirsiniz. Sono’larım Çalma listeleri oluşturmak ve kayıtlı tüm müzik hizmetlerinizden parçalar seçmek için sekmesine (mobil uygulamanın altındaki yıldız simgesi) tıklayın.

Çalma Listem özelliğini gösteren Sonos uygulaması.
Resim telif hakkı sahibinin izniyle kullanılmıştır

Sonos sisteminiz aracılığıyla vinil dinleyin

Demek vinil toplamaya yeni başladınız ve plakları döndürmek için yeni ve güzel bir döner tablaya sahip oldunuz. Ama aynı zamanda bir Sonos hoparlör sisteminiz var ve ekstra parayı bir alıcıya, hoparlörlere falan harcamamayı tercih edersiniz. Bir döner tablayı Sonos hoparlörünüze kolayca bağlayabilirsiniz.

İlk olarak, yerleşik veya harici fono ön amplifikatöre sahip bir döner tablaya ihtiyacınız var. O zaman bazı bağlantı seçenekleriniz var. Sonos Play Five ve şimdi yeni Era 100 ve Era 300 hoparlörlerin hepsinde kullanabileceğiniz hat girişleri var (Five için 3,5 mm ve Eras için USB-C). Bunu engellemek için şunları kullanabilirsiniz: Sonos Amfi veya Sonos Limanı Sonos sisteminize bağlanmak için. Daha sonra hat kaynağını seçmek için Sonos uygulamasını kullanmanız yeterlidir.
genel-19