WhatsApp her zaman uygulamasına yeni özellikler eklemek için çalışıyor, bu nedenle beta kullanıcılarının henüz kimsenin kullanımına sunulmayan bazı seçenekleri zaten görmesi şaşırtıcı değil. Android’de WhatsApp beta kullanıcılarının kullanımına sunulan yeni özellik, video görüşmesi sırasında ses içeriğini paylaşmalarına olanak tanıyor.

Bu özellik ilk olarak iOS için WhatsApp’ın önceki beta sürümünde yayınlanmıştı, dolayısıyla video görüşmeleri üzerinden ses paylaşma özelliğinin sonunda hem iOS hem de Android platformlarına geleceğini varsaymak yanlış olmaz.

Android 2.23.26.18 için WhatsApp beta ile kullanıcılar video ve müzik sesini bir arada dinleyebilecek. Ekran paylaşıldığında, cihazda çalınan ses de görüşmedeki kişilerle paylaşılacaktır (WaBetaInfo aracılığıyla).

Tıpkı iOS’ta olduğu gibi, bu özellik, videonun devre dışı olduğu sesli aramalar veya video aramaları sırasında çalışmayacaktır. Açıkçası, bu henüz geliştirilme aşamasında olduğundan, ne zaman herkesin kullanımına sunulacağını söylemek zor, ancak tahmin edersek, WhatsApp onu gelecek yıla kadar yayınlamayacak.

Denemek isteyenler için beta programına kaydolmak oldukça kolaydır ve çok fazla zaman harcamanıza gerek yoktur. Yine de bazı hatalar yaşamaya hazır olun.telefon-1